kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Co - gdzie - jak

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
SIERPNIOWE SPOTKANIE PODKAMERKOWE :) Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melduję się ponownie Smile Marzenko!!! nie ma co gadać gdzieś , coś tylko melduj się przy naszym wirualnym stoliku.
Dziasiaj święto KMN-u.Mili moi jeszcze nalewka Olgi stoi Question no nie ..to ja mam ją otworzyć Question Laughing
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasciewie doszedlem do wniosku, iz wspominanie na siedzaco jest dosyc nuzace, sprobuje zatem na lezaco, probowalem stojac ale wowczas co ciekawe wspominki znikaja, czy ta zaleznosc byla przedmiotem jakis naukowych dociekan, toz to pole to odkryc... w leb zachodze na coz ten wentylek potrzebny, skojarzenia mam dziwaczne, moze wlascicielka owego wyjasni? TO raz jeszcze - Wasze Zdrowko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wzajemnie, chlup! Wątpliwości co do wentylka mam podobne, może on po to, coby wciągając napój przez słomkę podciśnienia we flaszce nie tworzyć? Ale po co utrudniać, nie można to normalnie, z gwinta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zielonego pojecia Tad, Olga lubi kawaly czynic- moze to do jakiej procy na korki? Slowko mi sie wczesniej napisalo, ktore mialo z okazji byc na kanale jutubowym o kazimierzu, ale sie zalogowac nie moge totuwklejam, o ponizej:

Dziś jest 2-ga rocznica pewnego zdarzenia w Kazimierzu Dolnym, przeto spicz mały. Kazimierz sie zmienia i jest to zjawisko naturalne, mieszkańcy chcą i maja prawo żyć lepiej i wygodniej, zaopatrzeni w zdobycze współczesnej infrastruktury, życie zresztą jest zmiana i słusznie. Pytanie czy zmienia sie właściwie. Uważam, ze nie, na naszych oczach on sie zatraca. A to z powodu właściwie braku konsekwentnej wizji i starań o to wyjątkowe miejsce. Przybywają zatem ludzie by biznes turystyczny rozwijać, wymyśla sie cos co ma być marka handlowa, kombinuje z jak najszersza oferta atrakcji jakości powiedzmy kiepskiej i etc. Efektem są powolne procesy macdonaldyzacji ale najważniejsze - Kazimierz sie odwrażliwia. To co nie udało sie w czasach prlu - stworzenia giga-wczasowiska pod patronatem FWP, dzieje sie dziś. Inwestorzy idą na łatwiznę - miejsce znane, odwiedzane, tylko sie podłączyć i swoje uzyskiwać. Nikt nad tym pieczy właściwej nie trzyma, stad chaos. Aby nie być gołosłownym przytoczę przykład z Francji, takich miasteczek są setki, mieszkańcy maja dostępność do całej gamy nowoczesnych udogodnień, a mimo to wydaje sie jakby sie czas w tych miasteczkach zatrzymał, nie buduje sie koszmarów, nie zalewa betonem czy kostka bauma brukuje, istnieją katalogi materiałów regionalnych tylko i wyłącznie do użytku na miejscu. Istnieje cały zbiór przepisów regulujących budownictwo, malej i dużej architektury, system finansowego wspierania nowych rzeczy jak i renowacji. A po to tak sie dba by tożsamość narodowej kultury zachować. I sa ludzie nad tym czuwający, kompetentni i pasjonaci. Dlatego tez Francuzi z zapalem podróżują po swym kraju, naprawdę jest po czym, po odmiennościach regionalnego urządzania przestrzeni, po odmiennościach regionalnej kuchni, napojów czy atrakcji. Bylem w kilku takich miasteczkach i uradowało mnie na przykład- nigdzie nie było hot-doga, hamburgera itd itp. Za to zwykle pieczywo miało swój własny miejscowy smak, o serach czy deserach nie wspominajac. Tylko im zazdrościć. I taki byl Kazimierz nasz ukochany odkąd pamiętam (63rok) i jeszcze jego oddech załapałem gdym w nim mieszkał w tem stuleciu, (choć kostka na walach jaka widziałem w 7 krajach w setkach miast lekko juz wkurzała). Dzis mnie nachodzi coraz czesciej takie pytanie - czy jeszcze do Kazika zawitac, czy pozostawic go zatrzymanym jaki jest w obrazach wspomnien? Kończąc moi drodzy - Kazimierz byl wierszem, a staje sie ludyczna przyśpiewką - ale czy to da sie wytłumaczyć urzędnikom i ludziom chcącym zarabiać a pozbawionym kreacyjności? I z tym pytaniem pozostawiam Was, drodzy uczestnicy pamiętnego zdarzenia.

Ostatnio zmieniony przez Konto usuniete dnia Sob Sie 28, 2010 11:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawska, słuszna uwaga -fakt buteleczka Olgi stoi w stanie nienaruszonym, trzebaby ją otworzyć. Może w rzeczy samej Ty to zrób !!!! Odkryj przed nami jakiż to trunek.......

A my tymczasem za winko się wzięliśmy do tych oliwek i sera. Czerwone, niby wytrawne, a smakuje jak pól, ale dobre i łagodne. Wszystkiego dobrego i na zdrowie...
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko prawda, coś bramcio napisał. Teraz wszystko tak pędzi, że nadążyć nie sposób. To, co dawniej trwało wieki, teraz zmienia sie i znika w mgnieniu oka. Ja poznałem Kazimierz w 2004 roku. I tamtego Kazimierza już nie ma!!! Gdy zamykam oczy i wspominam ten pierwszy raz, to aż trudno uwierzyć, że to to samo miasteczko. A co będzie za 10 lat?
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak dalej pojdzie to Kazik straci caly urok, duch z niego umknie, moda na niego minie bo wszedzie beda takie miejsca "atrakcyje", i sie wyleje dziecie z kapiela; jest to po prostu skandal, wiatry Historii zniszyly nam zbyt wiele by pozwolic sobie na dalsza dengrengolade. Co nie uczynili obcy, to dobili przez 45 lat komuszki wlasne budujac "nowe spoleczenstwo". W Wawie np rozebrano secesyjne kamienice w samym centrum by sladow kultury mieszczanskiej nie bylo (a przecie miasto ocalalo tylko w 15% substancji), wiecej dworow, dworkow, siedzib rodzinnych przepadlo w wyniku dzialan owych pastuchow ducha niz w ogniach wojenych. Jest kilka ocalalych miasteczek -perelek, miedzy innymi Kazimierz, a raczej bylo, bo wszystkie sie denegeruja w wyniku dzialan obecnych Hunow moderny. Pozwole sobie powtorzyc (za wujem Solomanem)- patriotyzm nie musi byc cierpieniem - wystarczy jesli bedzie odpowiedzialnoscia i kompetencja. Co ciekawe jest w kraju wielu aktywnch pasjonatow i miast energie tych ludzi i struktury ktore tworza wykorzystac w dobrych celach sa u nas wrogami wladz i urzedasow, w Kaziku tez mamy przyklady...

Ostatnio zmieniony przez Konto usuniete dnia Sob Sie 28, 2010 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę się przed Wami przyznać,że też winem się delektuję i nie będę mieszać go z nawet najprzedniejsza nalewką.Trudno nikt nie otwiera..zjawi się właścicielka butelczyny to ją otworzy Smile
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tęsknię do tamtego czasu! Smile Do naszych spotka! I tylko nie wiem dlaczego to co dobre, dobre chwile tak szybko uciekają?
Wspominam i wiem że warto było, warto było pójść poznać WAS!
Nawet nie wiecie ile daliście mi ciepła i radości.
A teraz zmykam Crying or Very sad Popłaczę sobie w podusię!
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze zes sie Ciekawska przyznala, bom zaczal podejrzewac... Mam czym to za Wasze zdrowko KaemeNowcy....
Powrót do góry
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego ... "Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat, jest to piękny świat............"
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Beatko jest to piękny świat!!!!!!! A teraz płaczę!!!!!!!!!
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beato swiat jest piekny, szczegolnie jak z gory popatrzec, tu mala dygresja - niekoniecznie trzeba wychylac sie z samolotu albo jaki szczyt zdobywac, wystarczy wspiac sie na gore swiadomosci - jak mawial bhramaswira, co wcale nie znaczy iz nalezy niszczyc spuscine a raczej jej resztowki, zdrowko...
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja wypiję Wasze zdrowie nalewką Lucjana który systematycznie mi podsyła z Kalisza. Lucjan Twoje zdrowie i zdrowie Joli!
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzenko, nie płacz. Może Ty się z Lucjanem jakimś rurociągiem połącz, będzie taniej i dostawy płynniejsze?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Co - gdzie - jak Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

Skocz do: