kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Atrakcje turystyczne w Kazimierzu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Tunel pod Górą Trzech Krzyży ??
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
obserwator

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 11:00 pm    Temat postu: Tunel pod Górą Trzech Krzyży ?? Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanko: Czy wiecie może coś na temat tunelu który ciągnie się pod Górą Trzech Krzyży, wiem zę ma wylot gdzieś na ulicy Lubelskiej. Proszę o informacje na temat tego tunelu, z góry dziekuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 10:55 pm    Temat postu: Re: Tunel pod Górą Trzech Krzyży ?? Odpowiedz z cytatem

verbcd napisał:
Witam
Mam pytanko: Czy wiecie może coś na temat tunelu który ciągnie się pod Górą Trzech Krzyży, wiem zę ma wylot gdzieś na ulicy Lubelskiej. Proszę o informacje na temat tego tunelu, z góry dziekuję

Był szewc, który nie klął. Wszakże to być może...
Może, wszak ja to między bajki włoże.
Powrót do góry
Konto usuniete
obserwator

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 4:33 pm    Temat postu: Re: Tunel pod Górą Trzech Krzyży ?? Odpowiedz z cytatem

verbcd napisał:
Witam

taaaak, wiemy jedno tunelu nigdy nie było, no moze w legendach jedynie Laughing
Powrót do góry
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak był to dawno runął Smile W lessowych utworach rzadko co sie dłużej utrzymuje Smile
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie był tunel tylko długa wkopana piwnica, wejście jest na prywatnej posesji a całość zasypana i nieużywana - tak wieść niesie.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos w tym musi byc Smile

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest ponoć jeden tunel w owej górze zakończony ślepą ścianą, który służył jako zimna piwnica - czyli dawna lodówka z okresu przed elektryfikacją, a podziemne wyjście z zamku istniało - jak mówią legendy i wskazania tunelografu; budowano takie na wszelki wypadek - ostatniej deski ratunku dla właścicieli w razie jakiej krwawej jatki oblężniczej, kolega nabył na ziemiach odzyskanych taka stara budowle i po wysłuchaniu legend, przy pomocy sprzętu i logiki znaleźliśmy - nie było trudno gdyż wyjście owo zostało wykorzystane jako ewakuacyjne w czasie ostatniej wojny, tunel był niski, mokry i nieprzyjemny, prowadził do betonowego schronu p-lot, z zasypanymi wyjściami, w sumie nic ciekawego, ot zabawa starych nudziarzy w harcerzy od pana samochodzika... Ale co dodam, jak zobaczyłem kazimierskich fachowców przy pracy i efektach gdy kopali w wapieniu kanał na rury to taki tunel żadnym wielkim przedsięwzięciem się nie wydaje, 2 chudzielców (bez nazwisk) w 4 godziny zrobiło cala robotę, jakby w piasku dłubali - ekipa importowana, silna a nie fachowa poddała się po 2 dniach wykonując jakie 10% wykopu. Czyli tradycje i umiejętności pracy w tym podłożu się zachowały - komu tunel, komu !
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też taki mam, wychodzi z piwnicy sąsiada na zewnątrz budynku i kończy się pionowym szybem, którym można wyleźć na uliczkę osiedlową. W dziciństwie szukaliśmy tam skarbów, bomb i Niemców (jeszcze od okupacji). Znaleźliśmy tylko starą maszynkę do mielenia mięsa.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I masz babo placek - toż to sensacja XX - co robiła owa maszynka w tajnym przejściu - przecież nie wypadła przypadkiem z kieszeni - sprawa wybitnie podejrzana wymagająca dochodzenia, no Tadek pozazdrościć - choć i ja mam podobne odkrycie - a mianowicie w owym bunkrze znaleźliśmy szpilkę damska lewa rozmiar 52 - toż to grubsza afera...
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i dama musiala byc grubsza skoro nosi 52 Wink

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Atrakcje turystyczne w Kazimierzu Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: