kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Ankiety, sondy, opinie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
WYBIERAMY BURMISTRZA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto według Państwa zasługuje na miano burmistrza Kazimierza?
Dunia Grzegorz Janusz
24%
 24%  [ 8 ]
Kozłowski Andrzej Marek
18%
 18%  [ 6 ]
Szczypa Andrzej Sylwester
12%
 12%  [ 4 ]
Wacławski Zbigniew Józef
45%
 45%  [ 15 ]
Wszystkich Głosów : 33

Autor Wiadomość
Esa
baron dyskusji

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 11:45 am    Temat postu: WYBIERAMY BURMISTRZA Odpowiedz z cytatem

Niedługo pójdziemy do urn, by wybrać nowe władze samorządowe miasta i gminy Kazimierz Dolny. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczej zabawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Paź 21, 2006 5:55 pm    Temat postu: PYTANIA DO KANDYDATÓW NA BURMISTRZA Odpowiedz z cytatem

Kandydatów ci u nas dostatek. Gdybym miał wspierać kogoś, postawiłbym mu najpierw takie pytania:
1. Co zrobi, aby zmienić wygląd estetyczny projektu Ośrodka Szkolno - Sportowego, który w takiej postaci, jak go przedstawiono spotkał się z ostrą krytyką za swą architekturę szkodzącą wizerunkowi Kazimierza?
2. Jak kandydat odnosi się do planów ekonomicznych budowy Hali. Czy potrafi określić finansową opłacalność inwestycji? Jak zapatruje się na ewentualną konieczność wspierania hali z budżetu miejskiego w kontekście niewielkiego i niezrównoważonego budżetu Kazimierza?
3. Czy kandydat ma koncepcję dalszego rozwoju Miasteczka po utracie Festiwalu Filmów?
(Kazimierz nie obroni się sam - dane google są nieubłagane: zainteresowanie hasłem "Kazimierz Dolny" w ciągu roku w internecie spadło o połowę).
4. Czy kandydat ma koncepcję i wiedzą na temat wykorzystania funduszy unijnych i na co chciałby je wykorzystać?

Czy kandydaci na burmistrza i radnych potrafią na te pytania odpowiedzieć? Zachęcam do dyskusji.
Powrót do góry
szarik
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 3:36 am    Temat postu: czy na pewno oto chodzi? Odpowiedz z cytatem

Są inne sprawy niż hala (ważna niewątpliwie). Ała, z całym szacunkiem-trochę się mądrzysz. Wiem że o przyszłości Miasteczka decydują ci, którzy je wspierają (turyści), lecz jest parę spraw, które odbywają się na codzień, a o których nie masz zielonego pojęcia. Są niewątpliwie mniej ważne niż ogólna strategia rozwoju Miasteczka, ale są i należy brać je pod uwagę.
Powrót do góry
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 9:32 am    Temat postu: Re: czy na pewno oto chodzi? Odpowiedz z cytatem

szarik napisał:
Są inne sprawy niż hala (ważna niewątpliwie). Ała, z całym szacunkiem-trochę się mądrzysz. Wiem że o przyszłości Miasteczka decydują ci, którzy je wspierają (turyści), lecz jest parę spraw, które odbywają się na codzień, a o których nie masz zielonego pojęcia. Są niewątpliwie mniej ważne niż ogólna strategia rozwoju Miasteczka, ale są i należy brać je pod uwagę.

Szariku! Dziękuję za mądrą odpowiedź. Z całą pewnością masz rację, że jest bardzo wiele innych spraw, o których nie wiem (choć pewnie żadna z nich nie tyczy 20-40 mln. zł). Wskażesz kilka przykładów innych ważnych spraw?

ps. Drążę temat hali, a nie dziur w drodze na Czerniawy, ani szkoły, bo z tą halą coś na mój rozum jest nie tak (i się wcale nie ucieszę, jeśli będę mógł powiedzieć "a nie mówiłem" - wolałbym raczej aby wszystko było zarówno z estetyką, jak finansowaniem OK)

ps2. W kwestii decydowania o losach miasta przez turystów - moje wypowiedzi były repliką do Toma, który uznawał, że nie-mieszkańców, a nawet mieszkańców władza nie powinna pytać o zdanie, tylko sama przeprowadzać to, co uznaje za słuszne w ramach mandatu. Oczywiście prawo decydowania o swojej społeczności mają przede wszystkim mieszkańcy gminy i w żadnym razie nie chodzi mi o podważanie tego.

Sytuacja z turystami z tego forum jest co najmniej potrójna: 1. w świetle obecnej ordynacji, jeśli chcą głosować w Kazimierzu, to bez większego trudu mogą (jest luka prawna). 2. Osoby zgromadzone w ramach forum często zamierzają się przeprowadzić do Kazimierza, a blokuje ich tylko brak pieniędzy; związane są też z Kazimierzem silnymi węzłami emocjonalnymi, dletego interesują się w mniejszym/większym stopniu jego losem 3.Portal pełni w zasadzie funkcję prasy, a piszący na nim wykonują w pewnym stopniu - choćby sobie nie zdawali z tego sprawy - rolę kontrolną wobec każdoczesnej władzy.
Powrót do góry
szarik
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz mi tłumaczyć swoich intencji-niewątpię,że są dobre. To co piszesz wydaje mi się też oczywiście słuszne...

Ciekawy wydaje mi się wątek o luce prawnej.

Każdy kandydat może przywieźć sobie wyborców z każdego miejsca w Polsce i...wygrać wybory samorządowe!!!
Powrót do góry
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szarik napisał:

Ciekawy wydaje mi się wątek o luce prawnej.

Każdy kandydat może przywieźć sobie wyborców z każdego miejsca w Polsce i...wygrać wybory samorządowe!!!

Dokładnie tak jest. Nie będę ujawniał procedury, jak to zrobić, bo nie sądzę, by przy pisaniu nowej ordynacji PiS pamiętał o usunięciu tego błędu. Z resztą jest opisana i znana, ale sądzę, że niektórzy operatywni kandydaci nie czytają prasy prawnej, więc nie dotarli do wiedzy, jak to zrobić.
"Prywatni wyborcy' będą używani także za 4 lata, bo PiS prawa nie poprawi.

Mogę jednak powiedzieć, że to prosta procedura. Każdy mógłby stać się wyborcą w Kazimierzu w zasadzie nawet nie przyjeżdżając nawet do miasteczka przed wyborami, o ile wiedziałby jak;) To jednocześnie dobre i niebezpieczne. Np. inwestor XY pragnący wybudować w Kazimierzu Hipermarket mógłby zarejestrować swoich pracowaników z całego kraju i przejąć wszystkie mandaty w radzie i stanowisko burmistrza. Kazimierz jest bardzo mały, a frekwencja mieszkańców to nie 100%

W obecnej sytuacji prawnej nie można więc wykluczyć, że turyści mogą zechcieć zagłosować w Kazimierzu, a nie w swych miejscach stałego zameldowania. Prawo im tego nie uniemożliwi.
Powrót do góry
WYJADACZUS124
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech ten przykry człowiek nas nie katuje Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
WYJADACZUS124
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez jaj głosuję na Kozłowskiego Andrzeja !Very Happy
Powrót do góry
krzyś
baron dyskusji

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja oddałem głos Grześkowi Duni - w "gorących tematach" pisałem dlaczego.
Martwi mnie jednak, że jak na razie ta sonda jest tak mało reprezentatywna.
A przecież internet daje nam takie możliwości wypowiedzi i symulacji wyborów.
23 głosy to marnie.
Powrót do góry
miki
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczypa to jest przykry człowiekktóry powinien powiedzieć sobie.cyt.Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym! Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
WYJADACZUS124
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Szczypa do karty przetargowej w wyborach używa manipulacji.W zamian za poparcie Franciszka Czarneckiego ze Zbędowic,obiecuje umorzenie kary administracyjnej nałożonej przez jego "urzędniczkę" za wycięcie dębu.Przypomnijmy kara została nałożona niesłusznie celowy błąd popełniła pani Małgorzata M.Ostatnio skazana za wyłudzenie kredytu.
Powrót do góry
BAART
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybraliście (śmy) Dunię, czy będzie II tura?
Un bien triste sort
|
Powrót do góry
szarik
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybraliśmy (wybraliścię) Dunię i zobaczymy co z tego wyniknie...

Będzie druga tura i sądząc po przebiegu pierwszej - jednoznaczna.
Powrót do góry
karmar
udzielający się dyskutant

PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba dać szansę innym, przecież ten Szczypa tyle narobił dobrego , że wystarczy.Jako znakomity menedżer nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracy, tym bardziej że taki wspaniały samorządiwec
i ekonomista / tacy mają zwięcie ! /
Wasz wspaniały kompleks sportowy przypadłw w udziele pomysłodawcom. Niech poikażą co potrafią!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Ankiety, sondy, opinie Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: