kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rajd samochodów terenowych w Kazimierzu???!!! Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 8:37 pm    Temat postu: Rajd samochodów terenowych w Kazimierzu???!!! Odpowiedz z cytatem

Witam,
chciałabym poruszyć temat rajdy który ma się odbyć w Kazimierzu Dolnym 12-15 października (www.bagnoreklamy.pl), informację znalazłam przez przypadek w internecie Wydaje mi się że to jest niedopuszczalne żeby w naszej pięknej okolicy odbyła się taka impreza.
Gdzie oni zamierzają jeździć???? Po Parku Krajobrazowym??? Przecież to nielegalne. Evil or Very Mad
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dopiero początek. Wpierw wybudowali legalnie to aroganckie architektoniczne g... i organizują tam tę impreze.
Teraz przyjdzie więcej takich imprez dla młodych chamów ze świeżym pieniądzem.
Chodzenie na spacerki i jazda na rowerze podziwianie widoków jest już pase.
Niedługo będziemy mieli ryk 200 konnych silników na Wiśle jeżdzące po wąwozach qady i dużo innych "atrakcji" a wszysto będzie legalne bo przecierz nie przyjadą do nas "prawdziwi" turyści zostawiać nasze kochane pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że turystów i tak jest ponad normę, a młode chamy w naszym pięknym Kaziku to element niepotrzebny...
Tylko co z krajobrazem który mają zamiar zniszczyć????!!! Czy nikt nic nie może zrobić w tej sprawie??? Ja wątła kobieta przecież się nie przykuję do drzewa...
Co na to władze????
Evil or Very Mad
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zwrócić uwagę że miasto Kazimierz jest partnerem organizującym to "bagno" o czym można się dowiedzieć z ich strony.
Krajobraz jest nieważny liczą się prawdziwe pieniądze prawdziwych turystów
Powrót do góry
Konto usuniete
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ignorancja, ignorancja, ignoracja...
Jakbyście zaczerpneli troche wiedzy to byscie nie pisali takich ŚMIESZNYCH postów. Laughing Laughing
Takie iprezy są organizoane przez ludzi, którzy wiedzą co robią, trasy konsultowane są z odpowiednimi władzami, które muszą wydać stosowne "zgody" na przejazd przez konkretne tereny.
TAKICH własnie imprez powinno być coraz więcej bo wbrew ogólnie znanej opinii:
Kazimierz trzeba promować...Kazimierz nie "obłoni sie sam".

BTW - w sumie nie wiem co jest gorsze..."młode chamy ze świeżym pieniądzem" - czy stare dewoty robiące wszystko żeby kazimierz był wielkim domem spokojnej starości...umieralnią!!
Konto usuniete
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotone napisał:
Ignorancja, ignorancja, ignoracja...
Jakbyście zaczerpneli troche wiedzy to byscie nie pisali takich ŚMIESZNYCH postów. Laughing Laughing
Takie iprezy są organizoane przez ludzi, którzy wiedzą co robią, trasy konsultowane są z odpowiednimi władzami, które muszą wydać stosowne "zgody" na przejazd przez konkretne tereny.
TAKICH własnie imprez powinno być coraz więcej bo wbrew ogólnie znanej opinii:
Kazimierz trzeba promować...Kazimierz nie "obłoni sie sam".

BTW - w sumie nie wiem co jest gorsze..."młode chamy ze świeżym pieniądzem" - czy stare dewoty robiące wszystko żeby kazimierz był wielkim domem spokojnej starości...umieralnią!!

No, najlepiej wylać beton i zrobić parking.
Co do wiedzy to mam dużą a co do pozwoleń na przejady to w parku krajobrazowym jest zakaz organizowania imprez motorowych, patrz ustawa.
Nich sobie zrobią po za parkiem, nie mam nic na przeciwko.
Tylko nie w Kaziku.
Co do dewot to nie masz racji "chłopczyku". Taki jestes młody gniewny.
Nie mam nic przeciwko ludzom którzy tu przyjeżdzają, tylko przeciwko imprezie która w okolicznych lasach pozostawi po sobie zniszczenia które natura bedzie regenerować przez wiele lat.
Konto usuniete
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Skąd wiesz gdzie beda jezdzic?? (ja wiem)
2.Skąd wiesz czy i jakie pozostawi po sobie zniszczenia?? (Jeszcze nie było tej imprezy a ty juz wiesz Rolling Eyes Rolling Eyes )

Cytat:
No, najlepiej wylać beton i zrobić parking.

Najlepiej to zanegowac wszystko...co "zakłuci" zapyziałość kazimierza - którą wyraźnie tak celebrujesz. (sick!!)
Konto usuniete
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.hmmm...wiem bo widziałam co pozostawiają po sobie samochody po rajdzie.
2.A jak ty wiesz gdzie, to jestem strasznie ciekawa, chyba że to wielka tajemnica. Rolling Eyes
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 2:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę lat temu była zadyma na temat jazd samochodów terenowych po wąwozach (Bobiki). Poproszony o opinię Kazimierski Park Krajobrazowy stwierdził, iż jazda ciężkich samochodów, które nie niszczą obrzeży wąwozów jest wręcz wskazana.

Protestujmy, że głośno, że straszno, że samochodowo. Te same osoby będą potem miały pretensje: że jedna knajpa że jeden hotel że siermiężnie.

Albo rybki, albo akwarium. Słaba kobieto delikatnej konstrukcji - nie rzucaj tu zwrotami pt. "chłopczyku", lecz poznaj sprawę jedną i drugą, a potem się wypowiadaj "dziewczyneczko".

Z seksistowskimi wyrazami szacunku dla mało kompetentnej i dużo krzyczącej.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos Bobików
-rzeczywiście Park stwierdził ze w żadne sposób nie szkodzą wąwozom, ale na pewno szkodzą turystom, którzy po tych wąwozach spacerują i rowerzystom, którzy po nich jeżdżą

(ale bez przesady - sam często gdy w mieście jest tłok, wracam do domu samochodem przez wąwóz)
Un bien triste sort
|
Powrót do góry
Konto usuniete
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, Bobik jest jeden i przejeżdza kilka razy po trasach, a 30,40 samochodów na raz na oponach Simex lub MT robi masakre jak jest mokro i napewno taką drogą nie da się przechechac na skróty.
Po za tym jest ustawa dotycząca imprez motorowych która zakazuje całkowitej organizacji imprez motorowych na terenie parku i w jego otulinie.
I nie jestem słabą kobietką, jeszcze byś się zdziwił mocny i pewnie piekny Adonisie Laughing
Konto usuniete
super gaduła

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji. Oczywiście podzielam pogląd, że rajd jako taki w samym Kazimierzu Dolnym nie powinien się odbyć. A część z powodów przedmówcy juz podali. Natomiast można by zorganizować taki jednorazowy przejazd samochodów uliczkami miasta, np. z rynku głównego i dalej gdzieś poza miasto, gdzie miałby się on odbyć. Takie rzeczy się praktykuje. Chyba wszyscy byliby zadowoleni, bo nie miałoby to wpływu na samą rywalizację tych rajdowców, a poza tym mieszkańcy mieliby na co popatrzeć, a może też i zarobić na przyjezdnych. Ale gdzie tu zorganizować poza Kazimierzem rajd samochodowy? Jakoś nie przychodzi mi nic do głowy. W dodatku droga z Puław na Kazimierz jest teraz w przebudowie i wiadomo, jakie są korki czasami. W czercu chyba, jak dobrze pamiętam, odbył się rajd pojazdów zabytkowych z Puław do Kozłówki. Prolog był od Parku Czartoryskich pod budynek Starostwa Powiatowego. Nikt jakoś nie ubolewał nad tym, że samochody są w parku, że jest zieleń, że zanieczyszczają środowisko itp. Nie zauważyłem też, aby ktoś z urzędników wspomnianego magistratu był oburzony, że mu samochody ryczą pod oknem w godzinach pracy. Ale to była nieco nna sytuacja. Faktem bowiem jest, że na część rajdów przyjeżdżają swoimi autami "młodzi gniewni" i czasami głupi. Ale przy dobrej organizacji wszystko można by zrobić i na pewno spora część osób byłaby zadowolona. A środowisko naturalne? W XIX wieku i wcześniej również było zanieczyszczane. Jednorazowy taki występ to chyba nic złego.
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trochę tych imprez i nowych "budynków" i tylko taka promocja miasta nam pozostanie jak w supermarkecie - badziew którego nikt nie chce kupić nawet za niską cenę z napisem promocja. Szariku i Fotone mam wrażenie że wy właśnie najchętniej coś na kształt supermarketu uczynilibyście w Kazimierzu.
.
Nie przypadkiem jest to impreza ludzi od reklamy i marketingu czyli od wciskania kitu i "promocji".
.
Dla mnie ta imteza i rozjeżdzanie wąwozów jest wyrazem zapyziałości.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie robię jak napisałeś: super market i badziewie.
Moim zdaniem nie wypowiadajmy fraz banalnych, lecz zastanówmy się nad każdym problemem, a potem piszmy - najłatwiej jest uogólniać.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy wiecie gdzie konkretnie będą jazdy terenowe?
Un bien triste sort
|
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: