kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Festiwal Filmowy - dawniej Lato Filmów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Z pamiętnika sadownika Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 11:51 pm    Temat postu: Z pamiętnika sadownika Odpowiedz z cytatem

Uff, juz jestem. 9 godzin jazdy, 3 przesiadki, 1 'uciekniety' pociag, 3 stacje w stolicy, ciut ponad 100 zl.
Kwatera calkiem przytulna, 3 razy blizej niz w latach poprzednich.
Pierwsza zagwostka. Jestem przed kasa o 20.30: drzwi zamkniete. A kasa miala byc czynna do 21....
Na zamknietych drzwiach wisi program festiwalowy, jakis lepszejszy niz w necie - z zaznaczonymi cyklami filmow.
Namiot stoi, budka operatorow sie wietrzy (gorac straszny). W drodze do namiotu Oriona wielkie plachty ze sponsorami.
Po lewej od namiotu, tam gdzie kiedys byla kawiarenka stanal bialy namiot z krzeselkami - czyzby miejsce spotkan z goscmi festiwalu?
Przed wejsciem na teren szkoly inny namiot z naglosnieniem...
Na duzym rynku wszystkie krawezniki juz zajete :), na srodku wielki ekran (wiekszy niz na malym rynku), stoi juz takze budka kinooperatorska.
Na malym rynku montowany byl ekran, ale zaraz gdzie jest 'woz drzymaly'? Nie bedzie go, projektor stoi w inszej budce na podwyzszeniu, blizej ekranu.

Byla juz 21 wiec mysle przyjdzie mi glodowac (schudnac :) Tymczasem na (uwaga jawna reklama podprogowa :) Witkiewicza kolo Fryzjera jest otwarty 'sklep spozywczy, ktory wszyscy znacie'. Dzis czynny do 22, w nastepne dni do 24. To jeszcze nic. Sarzynski otwarty. Wchodze. Z pamieci: poprosze cebularz, kulebiak, jagodz... a jagodzianki widze juz nie ma :(
Objuczony pieczywkiem zmierzam do kwatery. Ktos spiewa, czy slysze gitare?...

A na koniec wazna wiadomosc. W salach TVP beda bezplatne seanse. Odbior wejsciowek na dzien przed seansem i w dniu projekcji. Jak glosi kartka, jedna osoba moze odebrac do 2 wejsciowek.

PS: czy ktos wie czy w tym roku jest katalog, plus cos sie wycofal na dalsze pozycje, a to wlasnie ta firma byla sponsorem poprzednich katalogow...

Ostatnio zmieniony przez Sadownik dnia Czw Sie 04, 2005 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 3:00 pm    Temat postu: Bilety dzień pierwszy Odpowiedz z cytatem

Kto późno wstaje temu Pan Bóg nie daje...
I nie daje w dodatku temu, który zapomniał wziac portfela :)

Kasa w miejscu jak rok temu. O g. 13 nie było już biletów na film otwierający festiwal "Skazany na blusa", nie było tez darmowych wejsciowek na zaden z czwartkowych filmow. Na szczescie dokumenty beda powtarzane w nastepnych dniach.

Mam juz program. Tym razem nie wygniecie sie na wszystkie strony - wydrukowany zostal na kartonie, po rozlozeniu A4. Nie zmiescil sie jak rok temu plan miasta.
Trafic jednak bedzie mozna latwiej dzieki drogowskazom, ktore pojawily sie po raz pierwszy na tym festiwalu. W centrum miasta programy festiwalu umieszczono na ladnych "stojakach" (nie przychodzi mi do glowy jakas adekwatna nazwa).
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ mam problemy techniczne, by wstawić zdjęcia do galerii, zamieszczam je tutaj na forum:

Po kliknieciu miniatury pojawia sie powiekszenie w nowym oknie.

MIASTECZKO FESTIWALOWE:

Wejście; księgarnia Czuły Barbarzyńca; informacja

Namiot prasowy z wystawą UNICEF "Wojny dorosłych, armie dzieci"; Kino Orion

DUŻY I MAŁY RYNEK:

AMFIBAR:

Ostatnio zmieniony przez Sadownik dnia Czw Sie 04, 2005 2:58 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:17 am    Temat postu: Otwarcie festiwalu Odpowiedz z cytatem

PRZED OTWARCIEM:

Wywiady z zaproszonymi gośćmi; baloniki organizatora szły jak woda

OTWARCIE I KONCERT ORKIESTRY WOJSKOWEJ Z DĘBLINA:

PRZEMARSZ DO MIASTECZKA FESTIWALOWEGO:

OTWARCIE MIASTECZKA:

Wstęgę przecina prezes TVP Jan Dworak i burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Szczypa; widzowie zmierzają na film otwierający festiwal

PRZED KONCERTEM DŻEMU:
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 12:55 am    Temat postu: Katalog festiwalowy Odpowiedz z cytatem

Sam sobie odpowiem na pytanie: w tym roku oczywiście jest katalog filmów. Do nabycia w kasach kina Orion i w informacji. Cena 25 zł.
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Godz. 9:30, kolejka w większości po bezpłatne wejściówki

"Jutro wstanę o szóstej"

Na koniec ogłoszenie drobne
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że nieśmialy ze mnie dyskutant, to tym razem też więcej obrazu niż słów.

Przy okazji chciałbym podobnie jak Arnold S. przeprosić wszystkich za to co w przeszłości źle zrobiłem, w szczególności za to com uczynił na łamach tego forum. God bless California!

Jedyna słuszna kolejka - do sali kinowej:

W czwartek odbyły się spotkania m.in. z Igą Cembrzyńską (namiot prasowy) i Sławomirem Shuty (księgarnia Czuły Barbarzyńca):

Dzień zakończyły dwie projekcje: na dużym rynku ("Austeria") i małym rynku (cykl Kocham kino - "Siostra Betty, na zdjęciu przygotowania do seansu)...

... a w Amfibarze koncert Marcina Nowakowskiego z zespołem.

Ostatnio zmieniony przez Sadownik dnia Pią Sie 05, 2005 3:37 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 3:30 pm    Temat postu: PIĄTEK Odpowiedz z cytatem

W Kazimierzu w dzień targowy takie toczą się rozmowy:

Pomidorki za trzy złote!
Kto na brzoskwinie ma ochotę?
Może miodu lub koguta?
Wszelkie dobra znajdziesz tutaj.

Fot.: duży i mały rynek w Kazimierzu Dolnym
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sob Sie 06, 2005 3:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeci dzień festiwalu obfitował w kolejne spotkania z gośćmi. Czuły barbarzyńca zaprosił m.in. Joannę Szczepkowską, która po dyskusji z czytelnikami podpisywała swoją książkę. Jak zapewniał przedstawiciel Barbarzyńcy autograf p. Joanny będzie można zdobyć także jutro - w sobotę.

Dwie ostatnie projekcje na obu rynkach Kazimierza zgromadziły dużą widownię, wyraźnie większą niż dzień wcześniej.
Na małym rynku w ramach cyklu Kocham kino Grażyna Torbicka zaprosiła na projekcję "Człowieka, którego nie było". Przy okazji poprosiła widzów festiwalu o przekazywanie opinii [kochamkino@tvp.pl] czy chcą oglądać filmy z napisami czy z lektorem.

PS: dziś znalazłem stronę TVP ze zdjęciami z tegorocznego festiwalu. Adres: http://ww2.tvp.pl/4605,20050805232324.strona
Cykl Kocham kino w TVP2: http://www.tvp.pl/kochamkino/
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sob Sie 06, 2005 6:50 pm    Temat postu: DZIEŃ PRZEDOSTATNI Odpowiedz z cytatem

Sobotni poranek przywitał nas deszczem

Warsztaty z dokumentalistą Andrzejem Fidykiem

Reżyser zdradził zebranym, że pracuje teraz nad filmem nt. Białorosi. Premiera przewidywana jest na początku przyszłego roku.

Spotkanie z Martą Meszaros i Janem Nowickim w związku z premierą "Niepochowanego"
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 2:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę odbyły się jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z namiocie prasowym z Jerzym Stuhrem (frekwencja była tak duża, że wasz fotoreporter spiesząc się na seans nie miał szans zrobić zdjęcia), a drugie w księgarni Czuły Barbarzyńca ze Stanisławem Tymem

Tuż przed filmem

"Telewizja Polska przedstawia"
Powrót do góry
Sadownik
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 4:10 pm    Temat postu: Pożegnanie Odpowiedz z cytatem

Przychodzi niestety taki czas, kiedy trzeba się pożegnać. Pożegnać z festiwalem, gośćmi, Kazimierzem i jego atmosferą...
Jestem już w drodze, więc nie będzie mi dane dziś obejrzeć "Komornika" i "Trzeciego człowieka".
Dziś wieczorem rozstrzygnie się, które filmy otrzymają nagrodę publiczności, a od TVP - pakiet promocyjny. Głosować można było za pomocą rewersów biletów.

Ja wrzuciłem głos na "Hotel Rwanda" (fabuła) i "Trzy pokoje melancholii" (dokument).

Ostatnie pożegnanie z Kazimierzem

Do zobaczenia za rok!
Powrót do góry
Diakon
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super zdjęcia Exclamation Pozdrawiam
Powrót do góry
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 9:39 pm    Temat postu: Do zobaczenia za rok;) Odpowiedz z cytatem

Miłego powrotu do domu;) Pamiętnik czytało/oglądało się z przyjemnością.
Powrót do góry
Ifa
baron dyskusji

PostWysłany: Pon Sie 08, 2005 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadowniku, dzięki za pamiętnik!!! Nie mogłam być w tym roku na festiwalu, ale dzięki Twoim relacjom "poczułam" choć troszkę jego atmosferę i przypomniałam sobie te, na których byłam Smile
Ps. Fajne zdjęcia!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Festiwal Filmowy - dawniej Lato Filmów Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: