kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Pomysły, inicjatywy, wspólne działania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Mój kazimierski kamyczek Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
obserwator

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 1:32 pm    Temat postu: Mój kazimierski kamyczek Odpowiedz z cytatem

Kazimierz to bez wątpienia piękne i urokliwe miasteczko. Wspaniała przyroda w połączeniu z wykwintną architekturą oraz wszechobecny czar sprawiają, że Ci, którzy po raz pierwszy odwiedzają to miasto są pod wielkim jego wrażeniem. Zdecydowanie najbardziej urokliwym miejscem jest Rynek, gdzie jak w pigułce mamy skompresowane wszystkie uroki Kazimierza. Ale ja nie o pięknie chciałem tutaj napisać…..
Zapewne nie jedynym ale bardzo widocznym elementem, który w żaden sposób nie pasuje do tego miejsca jest „postój taksówek”. Rząd nowoczesnych samochodów na tle Kościoła Farnego (zapewne zabytek kl.0), pootwierane drzwi aut skutecznie blokujące ruch uliczny, Panowie taksówkarze (w ciemnych okularach i białych skarpetkach) bacznie obserwujący i komentujący wszystkie wydarzenia.
O zgrozo!!!!!!!!
Włodarze Miasta……. może warto byłoby podumać nad zmianą lokalizacji tego przybytku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
super architekt
Gość

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie że pan jako architekt nie wie iż klasyfikacja zabytków w której mieściła się słynna "klasa zero" nie istnieje od ponad 20 lat.
Powrót do góry
Konto usuniete
obserwator

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 9:02 am    Temat postu: Mój kazimierski kamyczek Odpowiedz z cytatem

Szanowny "Super architekcie'" klasyfikacja zabytków nie jest główną ideą tego kamyczka, chodzi o coś zupełnie innego. Poczytaj jeszcze raz i jeśli jesteś jak podajesz "super architektem" napewno to wychwycisz!!!
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 10:16 am    Temat postu: re: Odpowiedz z cytatem

Klasyfikacja z klasą "0" była dobrym zwyczajem, który zapadł w społeczną świadomość.
Powrót do góry
ksiegowa
Gość

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Architektowi chodzi o postuj taksowek a nie o klasyfikacje fary pod wzgledem klasy.. taaak te taksowki tam nie pasuja Wink
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiegowa napisał:
Architektowi chodzi o postuj taksowek a nie o klasyfikacje fary pod wzgledem klasy.. taaak te taksowki tam nie pasuja Wink

A mi również chodzi o "postój", bo zupełnie nie "komponuje" się z Farą. Wink
Na pewno popieram Architekta Wink

Ostatnio zmieniony przez Konto usuniete dnia Pią Maj 19, 2006 5:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 5:03 pm    Temat postu: re: Odpowiedz z cytatem

Oj już przestańcie najeżdżać na taksówkarzy, bo się BD obrazi!
Powrót do góry
super architekt
Gość

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie architekcie - ROZUMIEM znakomicie o co Panu chodzi. Proszę się tak nie unosić, to niezdrowe bardzo. Myślę, że jest parę większych problemów niz poruszany tu temat.

---------------------------------------------------------------

Umówmy się że klasa "zero" to przedsionek szkoły...
Powrót do góry
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten przystanek tu był zawsze. Kiedyś National Geografic opublikował stare zdięcia Kazimierza na którym stoją w tym samym miejscu taksówki takie przedwojenne. Tekst napisał pan Odorowski i było w nim coś o taksówkach które mogą zabrać do nieba. Wtedy gdy robiono zdięcie było to na przeciw hotelu i restouracji Berensa chyba najszykowniejszej w mieście.
Może to dziwne ale mi te taxówki wcale nie przeszkadzają nawet więce nie mogę sobie bez nich wyobrazić Rynku. Nie wiem skąd ta ironia wobec panów taksówkarzy. Nigdy ich nie widziałem w białych skarpetkach a jeśli nawet to co.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem więcej- jeśli naprawdę były białe, to znaczy, że były czyste. A za to tylko pochwalić można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak są to samochody nowoczesne to ich design jest zapewne wykwintny
Wykwintna architektura i wykwintny design do siebie pasują
.
A Tak poza tym to zwykle denerwuje mnie jak różni przyjezdni doradzają jak robić skansen z miasteczka bo im takie coś się podoba. Kiedyś jakiś muzyk rokowy mówił w TV że: Kazimierz to skansen w którym żyją żywi ludzie.
Niedługo ci przyjezdni to każą się mi w strój z epoki przebrać co by im do wystroju pasowało.
Proponuje dbać o własne miasta i otoczenie. Polska jest smutnym krajem -coś takiego z kolei Le Courbusier powiedział. Archtekci się do tego bardzo przyczynili bo podpisali się pod większością tych smutnych budynków.
Nie lubie architektów którzy wszyskich chcieli by uczyć jak mają żyć i co jest wykwintne.
Taksówkarze niezależnie gdzie jest postój wiedzą i tak sporo o różnych ciemnych sprawach w każdym mieście ale zwykle nie komentują.
Powrót do góry
Konto usuniete
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rumburak popieram Cię w 100 %
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(chociaż mieszkam w Kazimierzu 'dorywczo') to też uważam że przekształcanie Kazimierza w skansen nie ma sensu.... a taksówki dla mnie (czyli od kiedy jako berbeć zacząłem cokolwiek zauważać) były tam zawsze - choć gdyby kiedyś udało sie ujednolicić kazimierskie taksówki (coś stylowego wzorem Londynu)...aah, wiem to nierealne.....
naprawdę miasto ma wiele poważniejszych problemów
Un bien triste sort
|
Powrót do góry
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiednio zaprojektowana i ujednolicona identyfikacja kazimierskich taksówek za pewne by pomoga. Mogły by mieć też ten sam kolor trochę wtapjący się w otoczenie ale to już chyba za wiele. Samo oznkowanie postoju też mogło by być mniej standartowe.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tablica "TAXI" wydłubana z wiekowego dębu, lub lana z dźwięczącego spiżu.Taksówki tuningowane przy użyciu starych desek, mchu i konopnych pakuł. Kierowcy w zgrzebnych gaciach, witający pasażerów po staropolsku, podejmując pod kolana. Kasa fiskalna zrobiona ze starego pudełka po cygarach i kawałków drutu, wyrwanych z niedziałającego radia. "Kogut" na dachu oczywiście w nocy rozświetlany lampą naftową. A nad wszystkim, niczym Dedal, unosi się paralotniarz na urządzeniu żywcem zerżniętym ze szkiców mistrza Leonarda i zamiast fotografować- pospiesznie szkicuje węglem piękne widoki Kazimierza.

Przepraszam- z nikogo nie kpię, tak mi przyszło do głowy Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Pomysły, inicjatywy, wspólne działania Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: