kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Festiwal Filmowy - dawniej Lato Filmów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
***KAZIMIERZ JEST W TORUNIU*** Nieuczciwa konkurencja? Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 11:44 pm    Temat postu: ***KAZIMIERZ JEST W TORUNIU*** Nieuczciwa konkurencja? Odpowiedz z cytatem

Cytat z Google po wpisaniu sekwencji: "Festiwal Filmowy Kazimierz":
Lato Filmów, Festiwal Filmowy i Artystyczny Kazimierz Dolny
Zaproszenie na Festiwal, informacje o miejscach projekcji i cenach biletów,
imprezach towarzyszących, konkursie oraz historia festiwalu.
www.latofilmow.pl/ - 18k - 12 VII 2005 - Kopia - Podobne strony

Jak łatwo się domyślić, to informacja/reklama festiwalu, ALE NIE TEGO W KAZIMIERZU. Dlaczego więc w informacji zawarty jest festiwal w Kazimierzu? Czy nie stanowi to wprowadzania konsumenta w błąd i nadużycia marki? Może prawnicy TVP i magistratu rzuciliby na to okiem?

Ostatnio zmieniony przez ała dnia Nie Sie 07, 2005 5:12 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kmr
baron dyskusji

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie widziales jeszcze bannerow reklamowych
"GDZIE JEST KAZIMIERZ ?
KAZIMIERZ JEST W TORUNIU"

to jest dopiero skandal!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 10:21 am    Temat postu: re: Nieuczciwa konkurencja? Odpowiedz z cytatem

Kazimierz w Toruniu też widziałem. Burmistrz mógłby skarżyć, albo grozić procesem (po zakończeniu ich festiwalu ofcorz- pojutrze:p-, a przed kazimierskim, by nie zrobić im marketingu za darmo, tylko swemu miastu) Procesy "o produkt prestiżowy" to świetna rzecz marketingowa - o kogutach w całej Polsce było głośno. Inna rzecz to procesowanie się "przeciw osobie" - czasem się może zrobić antyreklama.
Powrót do góry
Karol
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 10:43 am    Temat postu: Re: re: Nieuczciwa konkurencja? Odpowiedz z cytatem

GDZIE JEST KAZIMIERZ ?
KAZIMIERZ JEST W TORUNIU" taka reklama "na okrągło " leciała w radiu - jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu w Toruni....
Powrót do góry
fotone
Site Admin

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kazimierz jest w Toruniu"....w tym kontekscie "Kazimierz" celowo jest bardzo "dowolny interpretacyjnie" (np. osoba o takim imieniu) i mysle ze niewiele mozna z tym zrobic...dziwi mnie jednak ze organizatorow Kazimierskiego festiwalu nie stac na zadna riposte....
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotone napisał:
"Kazimierz jest w Toruniu"....w tym kontekscie "Kazimierz" celowo jest bardzo "dowolny interpretacyjnie" (np. osoba o takim imieniu) i mysle ze niewiele mozna z tym zrobic...dziwi mnie jednak ze organizatorow Kazimierskiego festiwalu nie stac na zadna riposte....

Z tym, co znalazłem w Googlach możnaby być może coś zrobić - co najmniej zakwalifikować jako reklama wprowadzająca w błąd czytelnika: "Festiwal Filmowy i Artystyczny Kazimierz Dolny". Z resztą nie chodzi o to, by złapać króliczka, ale by gonić go:DVery Happy
Ewentualnie nowym organizatorom proponuję hasło reklamowe: KAZIMIERZ JEST W KAZIMIERZU!
Powrót do góry
fotone
Site Admin

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze cos na zasadzie audiotele:
"Gdzie jest kazimierz? (dla ulatwienia dodam ze NIE w Toruniu)
a) w KAZIMIERZU
b) w KLUCZBORKU
c) w TORUNIU
Wink
Karol
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 12:00 pm    Temat postu: organizatorów nie stać nawet na porządną reklamę.... Odpowiedz z cytatem

uważam, że równocześnie z reklamą "gdzie jest Kazimierz......" można było nagłośnić festiwal w Kazimierzu. Należało tylko umiejętnie to wykorzystać....nawet tak czy podobnie jak proponuje ała "Kazimierz w Kazimierzu" A tu nadal cisza. Nawet nie wiadoma jaki będzie repertuar, jakie imprezy towarzyszące, gdzie i za ile bilety .....???
A może to ja jestem niedoinformowany?
Powrót do góry
Karol
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 12:05 pm    Temat postu: Re: organizatorów nie stać nawet na porządną reklamę.... Odpowiedz z cytatem

Albo Kazik zostań - nie spierniczaj do Torunia!!!
Powrót do góry
fotone
Site Admin

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 12:30 pm    Temat postu: .....jazda na opinii.... Odpowiedz z cytatem

Organizatorzy "Lata Filmow" wykorzystali do celow reklamowych slawe i tradycje festiwalu....mysle ze mieli do tego prawo bo w takim samym stopniu jak miasteczko takze i oni przyczynili sie do propagowania tej imprezy.
Niepowazne wiec bylo by powolywanie sie na to samo (slawe) przez organizatorow "Nowego Lata filmow"....ale jesli nawet laik (JA) wie ze w przypadku wprowadzaniu nowego towaru na rynek (taki czy inny) potrzebna jest intensywna kampania reklamowa, pytam, kto organizuje ta impreze??...przedszkolaki??
Erwu
obserwator

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rochę cytatów z forum festiwalowego "Kazimierza w Toruniu" - powszechna ocena imprezy jest katastrofalna. Nie ma znanych gosci, są znane z multikina filmy, najwięcej zastrzeżeń nie budzi wcale brak "gwiazd", tylko wybór miejsc, w których odbywają się projekcje".

A to cytaty
w "trójce" słyszałem autorkę jednego z filmów goszczącą na
festiwalu, która mówiła o paru rzeczach, które jej nie pasują. czyżby ona też
była "jątrzącym leszkiem"? Smile)))))

"Ja myślałem że nowo wybudowany multiplex Cinema City weźmie pod opiekę ten festiwal. Ale na serio też uważam że organizacja jest narazie na marnym poziomie..."

"Zgadzam się z Torunianką. Kino Grunwald to totalna pomyłka. jeżeli multipleks nie wchodził w grę, to trzeba było zamiast Grunwaldu wybrać chociaż Kopernika."

"orzel to makabra... naglosnienie beznadziejne... spadek niemal zerowy... no ale skoro dobre filmy i tam sie trafiaja, to nic tylko wytrwac...a potem na
izbe przyjec Smile)"

"Szapołowska - ten festiwal gdyby sie odbył w maju to by sie udał, a teraz..."

"Moim zdaniem zupelnie nie spisuje sie polecana przez Torunianke Aula UMK - te glupie swiatelka przy schodach strasznie dekoncentruja. A dzisiaj przy wszystkich filmach bylo slychac dziwne komentarze dobiegajace od strony kabiny projekcyjnej."

"racja!! ale te komentarze z kabiny projekcyjnej to nie jednorazowa "atrakcja"... kilka razy doswiadczylam tego swoistego stereo...

a teraz apel do organizatorow: motyla noga! zrobcie cos z naglosnieniem w
orle !!!!!!!! na wczorajszej projekcji "Or" przez dluzszy czas nie bylo slychac
lektora. i tak tlumaczy beznadziejnie, wiec radze odrzucenie sluchawek precz i zaufanie swojej angielszczyznie naprawde fatalna sprawa - jesli da rade, to zrobcie cos z tym, bo az chce sie wyjsc z kina"

"ja do tej pory byłam zwolenniczką starych, urokliwych sal kinowych z daleka od multipeksów... tiaaa... ale po seansach w kinie Orzeł pozbyłam się wszelkich złudzeń. filmy z rzutnika multimedialnego, beznadziejne nagłosnienie, duszno- a kiedy włącze się nawiew to napisy "odfruwają" (kto widział, ten wie o co chodzi) i do tego d...a boli po 30 minutach tak, że odechciewa się dalszego obcowania z X muzą."

"Drogi "Gościu", nic tak nie rozśmiesza mnie jak argument przeciwko
multipleksom - zapach popcornu i siorbanie coli. Otóż pragnę Cię poinformować, że w małych kinach równiez sprzedają popcorn i colę. Biorąc pod uwagę "wspaniałą" wentylację w tychże kinach, smród popcornu jest dużo większy niż w multipleksie. Argumenty Biura Prasowego o ambitnym kinie na festiwalu i kiczu w multipleksach... chciałem Wam przypomnieć, że w programie macie również filmy, które lecą w multipleksach. Czyżby oznaczało to, że na festiwalu puszczacie kicz? Nie bądźcie już tacy "cool", bo to zwykłe pozerstwo."

"To skandal ze cenzuruje sie posty pisane w trosce o pieniadze podatnikow.
Festiwal filmowy nie spelnia warunkow konkursu. powinni upomniec sie u organizatorow o zwrot kasy. Gdzie sa goscie zagraniczni. Gwiazdy spoza Polski. Gdzie frekwencja. Dlaczego ochrania sie kontrachenta ktory nie wypelnia umowy? Masz racje. To traci niekompetencja. Wstyd . Miasto sie skompromitowalo"

Oby nowy Kazimierz byl lepszy.
Powrót do góry
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że wkleiłeś te posty z Torunia:D Very Happy Moja Opera nie przetrawiła toruńskiej strony, a nie chciało mi się odpalać wstrętnego IE. A swoją drogą mogliby zrobić lepszą stronkę.
Powrót do góry
Diakon
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi mili Państwo! Lato Filmów w Toruniu wygląda pięknie tylko w internecie,
łatwo jest podpierać się rutyną i zorganizowaniem, będąc na fali przez kilka lat, ale co pozatym, ludzie mający się za miłośników kultury i sztuki idą za kasą jasne, że to jest ważne, ale czy napewno. Ostatnio w TV kultura oglądałem rozmowy z organizatorami festiwali filmowych w kraju!
Najbardziej rozśmieszyła mnie i zaskoczyła wypowiedź Pana R. który pokazywał się często na poprzednich festiwalach- cytat prawie "Jak to Ja zwracałem uwagę sklepikarzą, że kefir jest zadrogi o 70gr. a tyle może brakować do biletu na film" czyste kpiny, tak Upojonego Artystycznie człowieka to ja w kaziku dawno nie widziałem. Bodzio to przynim to pikuś.
Łatwo jest oczerniać miasto, zażąd o nie udolność, ale najpierw trzeba poznać kuluary starego festiwalu, ale zainteresowni wiedzą, jak było.
Więc proszę dajcie szanse innym, "a może'?
Powrót do góry
Erwu
obserwator

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto tekst z Gazety Wyborczej w Toruniu

Analiza
• Koniec festiwalu Lato Filmów (17-07-05, 19:30)
Grzegorz Giedrys 17-07-2005 , ostatnia aktualizacja 17-07-2005 19:27

Przeniesione z Kazimierza Dolnego Lato Filmów na starcie musiało zmierzyć się z legendą Torunia, który wydał Camerimage - imprezę unikalną na filmowej mapie Europy. W tym roku w tej rywalizacji o gusta i wspomnienia kinomanów wyraźnie przegrało

Toruń nie żył w rytmie Lata Filmów: gdyby nie plakaty, którymi zalepiono miasto, nikt by pewnie nie zauważył, że odbywa się tu duży festiwal filmowy. Impreza nie wykroczyła poza sale kinowe. Kilka dodatkowych koncertów i wystaw to stanowczo za mało, żeby zaczarować torunian i oderwać ich od lipcowej kanikuły. Festiwal nie tworzył wokół siebie aury niesamowitości, która otacza rok w rok teatralny Kontakt, chrześcijańskie Song of Songs, czy nawet reggae'ową Afrykę. Warszawscy twórcy festiwalu przygotowali imprezę higieniczną - taką, która sterylnie wchodzi w miasto i sterylnie je opuszcza, nie zostawiając po sobie niczego. Nawet wspomnień.

Publiczność zawiodła. Przyczyny? Najpierw te najprostsze: zbyt drogie bilety, brak zniżek i karnetów. Uciążliwością dla miłośników filmu były seanse w kinie Orzeł i Grunwald i czekającej na remont auli UMK. Te miejsca nie odpowiadają żadnym współczesnym standardom projekcji filmowych. Przy 30-stopniowym upale nieklimatyzowane wnętrza nie sprzyjają koneserom obrazu. Poza tym impreza, rozbita między Bielanami a Starówką, nie określiła nawet swojego centrum festiwalowego, wokół którego toczyłoby się życie Lata Filmów.

Dla wybrednego kinomana repertuar festiwalowy tworzyły na ogół ograne i bezpieczne produkcje, które niemal każdy spokojnie mógł obejrzeć wcześniej w kinach studyjnych. Zawiódł temat Lata Filmów: scenariusz. Impreza, podkreślając wagę niedocenionego zawodu scenarzysty, poprzestała jedynie na zaprezentowaniu obrazów stających do konkursu na film z najlepszym scenariuszem, retrospektywy dzieł Konwickiego i Stawińskiego i mocno oczywistej dla znawców dyskusji. Gwiazdy ekranu też nie dopisały, a przecież główną siłą Kazimierza było prowokowanie zdarzeń o wysokiej randze towarzyskiej i tworzenie mody na bywanie w tym małym nadwiślańskim mieście.

Toruń zaufał warszawiakom i na próbę dał im ćwierć miliona złotych dotacji na festiwal. Wypada mieć nadzieję, że to zaufanie zaprocentuje w przyszłym roku takim Latem Filmów, które dorówna naszym oczekiwaniom.
Powrót do góry
ała
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 11:04 am    Temat postu: Toruń zawiódł? Odpowiedz z cytatem

Bo Kazimierz jest w Kazimierzu, a nie w Toruniu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Festiwal Filmowy - dawniej Lato Filmów Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: