kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Księga skarg i wniosków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Do wlascicieli portalu listy otwarte Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 11:05 pm    Temat postu: Do wlascicieli portalu listy otwarte Odpowiedz z cytatem

Z troski o przyszlosc i ze zmartwien nad terazniejszoscia otwieram ten temat, majac nadzieje, iz w koncu przeczytaja i dotrze do nich feedback od ludzi dotyczacy spostrzegania ich jako zarzadzajacych, pracy zespolu, ktory w trudzie zbudowali i etc. Na nic wiecej nie licze, a na poczatek kopie wpisow z podkamerek aby nie zaginely w otchlani archiwum czy nie zostaly skrzetnie usunietne przez admina.Dodam ze moj wpis zaczyna mam nadzieje dyskusje, pozwole sobie skrocic wypowiedzi cytowane z niedotyczacych temetu watkow. Zatem:

KS (nazwisko i imie znane redakcji) - 2010-03-03 16:15
Do wlascicieli portalu.
Obserwujac upadek tej strony jak i powolne umieranie forum portalu czy komitywke w tworzeniu biezacyh wiadomosci czesto o wstydliwie niskim poziomie edytorskim nachodza mnie, jako milosnika miasteczka, a onegdaj tegoz portalu nastepujace PYTANIA: 1 czy wlascicieli portalu interesuje tylko ilosc kliniec i wejsc w portal? 2. czy sa oni tak pozbawieni klasy osobistej pozwalajacej na kompletny brak kontroli nad tym, co sie tu dzieje, iz jest im wszystko jedno byle by sie krecilo, byle jak ale aby? 3.czy jak wlodarze miasteczcza slabo pojmuja miejsce i jego znaczenie dla innych ludzi? 4. i najwazniejsze - CZY DLA WLASICIELI PORTALU KAZIMIERZ DOLNY ZLOTOWKA JEST WAZNIEJSZA OD WSZYSTKIEGO INNEGO W ZYCIU?
Jest takie stare przyslowie z kim zadajesz takim stajesz, jako starszy i doswiadczony czlowiek podpowiem wam - w zyciu najwazniejsze sa zasady i ich stalosc. Patrzac na to, jak funkcjonujecie w miejscu publicznym, na ktory maja dostep wszyscy chetni, a z Kazimierzem zwiazani, czyli ludzie o roznym stopniu wyksztalcenia, o roznym stopniu w miasteczko zaangazowani, ludzi pelniacy wiele funkcji spolecznych; zastanawia mnie czemu tych wszystkich ludzi nie szanujecie, ba macie nawet w pogardzie. Nie szanujecie ich pracy, zaangazowania, emocji, zwiazkow sentymentalnych. Widac to po pracy zespolu jaki stworzyliscie, w braku kompetencji i amatorszczyznie widocznej na kazdym kroku, To nie prawda, iz w Kazimierzu Dolnym nie ma osob z wiedza i kompetencjami, pomineliscie ich stosujac dobor komitywki i oszczednosci. Efekty sa zenujace, to nie zle dobrana zaloga ale wy jako wlasciciele jestescie spostrzegani w odbiorze spolecznym jako ludzie bez klasy, skupieni jedynie wypelnianiu dosyc egoistycznych i pierwotnych funkcjach. Tylko ze wsydzic sie przyjdzie waszym dzieciom, takie rzeczy na dlugo zapisuja sie w pamieci. A odtraciliscie juz tak wielu ludzi, straciliscie tak wiele mozliwosci, iz zacytuje wam z Roberta Townsenda, guru biznesu, ...nazywa sie to szczanie do wlasnej zupy... To na jakie wybryki chamstwa pozwala sie jednym, tu pod kamerkami. a to z racji sponsorowania jakiegos szczegolu, a to z racji absolutnej niekompetencji administratora, co do ktorego umiejetnosci rozumienia tekstu pisananego od lat sa wielkie watpliwosci, a to dalej idac tolerowanie istnienia osob z czytelnym zespolem nieprzystosowanioa czy wrecz chorona psychiczna, o zenujacycach wrecz realizatorsko reportazach filmowych na stronie glownej nie wspominajac.
Czy wy sobie zadajecie sprawe z tego jak wiele osob szukajacych noclegu, miejsc do spedzenia wolnego czasu po wizytacji na portalu nabywa odruchu wymiotnego, ja takie info zwrotne mam, was to nie interesuje? To w jaki sposob doprowadziliscie siebie w spotrzeganiu przez ludzi poprzez sposob prowadzenbia tego biznesu budzi najwyzszy stopien zdumienia, Na mnie i moich licznych przyjaciol np. nie liczcie, nikt z wami rozmawiac juz o czymkolwiek nie chce. po prostu nas pobraziliscie i obrazacie kazdego dnia kontynuujac ta zenade i pogarde dla konsumenta, a co za tym idzie i kilenta. Bez powazania.

LUCJAN - 2010-03-03 16:49
Ja od siebie dodam jeszcze coś, co wydawało się dwa lata temu za niemożliwe. Otóż na skutek żenujących wpisów na stronie moja miłość, chęć bycia tam, siedzenia w Rynkowej oddychania tym powietrzem wolno, ale oddala się. Nikomu nic niewinne budowle tracą, wskutek braku kultury niektorych piszących. Pozdrawiam KS.

KS (nazwisko i imie znane redakcji) - 2010-03-03 16:19
za literowki sorry, okulary mi pekly na widok wpisow tutejszych

wojtek - 2010-03-03 17:54
KS.......... wyraziłeś opinię o powolnym upadku tego forum nad wyraz dogłębnie.Chylę czoła,bo w sposób nieobrażający nikogo(ewenement !) powiedziałeś to,o czym nieliczni przebąkują od dłuższego czasu.Dziękuję !

A dla Lucjana mała rada: jedź do Kazimierza na weekend lub na jeden dzień,po tej stronie kamerki wszelkie werbalne pomyje nawet Ci do głowy nie przyjdą(to znaczy nie przypomną się).Jedź,złaź Miasteczko wzdłuż i wszerz(a miej baczenie na Cyganki,co na naiwnych polują na Rynku !),nie obwiniaj tego podkamerkowego tygla żeś stracił chęć bycia TAM.Sam kreuj swoją rzeczywistość,jedź i zawierzaj swoim zmysłom,a nie naszym tutaj wpisom.Bywaj

BT-N+TN+małe białe - 2010-03-03 19:05
Nic dodać, nic ująć, jeno podpisać się czterema rękoma plus czterema łapkami, drogi KS.

aUKa - 2010-03-03 19:27
Dodam do KS, ktory zarazil mnie sentymentem do Kazimierza, poprzez ciagle lekcewazenie sympatykow miejsca robicie obecnie miasteczku wiecej zlego niz dobrego. portal zapowiadal sie na niezwykle ciekawy, dla fanow miasta wrecz z codziennym obowiazkiem obecnosci,(co znaczy dajacy klikniecia i mozliwosci sprzedazy reklam, podpowiem lewy gorny rog powoduje wlasciwe reakcje), dla turystow szukajacych czegos dla siebie mogl byc magnesem przyciagajacym i powodujacym fizyczne przybycie. ze zwiekszeniem liczby bywalcow. Z miliona turystow rocznie mogliscie zwiazac ze soba ok. 8-12% co dawaloby wam sile istnienia. A coz mamy? Kompletny brak profesjonalizmu, czy to w prowdzeniu administrowania stron czy redagowaniu artykulow, czy kreacyjnej ewolucji portalu. Czy jako wlasciciele zdajecie sobie sprawe, ze wiecej ludzi wyszlo od was z niesmakiem niz przychodzi? Jak sie nazywa skutek odwrotny do zamiarow kazdy wie.

Ostatnio zmieniony przez Konto usuniete dnia Wto Mar 09, 2010 11:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:14 am    Temat postu: List otwarty w sprawie płotka Odpowiedz z cytatem

Cóżby tu dodać od siebie, cóż odkrywczego można jeszcze napisać… Właściwie wszystko już zostało powiedziane. Ci, którzy śledzą rozwój sytuacji wiedzą, jak jest. Ogólnie: na temat zawartości portalu, profesjonalizmu lub jego braku, tematów poruszanych w artykułach itp. nie zamierzam się wypowiadać, bo nie ma to- moim zdaniem- bezpośredniego związku ze sprawą. Mnie najbardziej „bodzie” brak konsekwencji w moderowaniu wpisów pojawiających się pod kamerą, brak zdecydowanej reakcji na głupotę i prostactwo tam panujące. Wygląda to tak, jakby właścicieli nie obchodziło, co tam się dzieje. Ja rozumiem, że moderator też człowiek, że musi spać, ma rodzinę, psa, kota, chomiki, ma prawo iść na piwo, polecieć do ciepłych krajów na urlop itp. Ale nie może to powodować dopuszczania do takiego bałaganu. A jednocześnie, jak gdyby nigdy nic, co jakiś czas pojawiają się artykuły namawiające do głosowania na portal przy okazji różnorakich konkursów na najlepszą stronę itd. Wygląda to tak, jakby strona z kamerami należała do innych właścicieli, niż pozostała część portalu.

Rozumiem, że nikt nikogo tu do niczego nie zmusza i każdy bywa tutaj wyłącznie z własnej woli, a nie dlatego, że wypada lub mama kazała. Ale niestety mijają czasy, że zaglądało się na tę stronę z ciekawością i przyjemnością. Teraz pozostał już chyba tylko sentyment do tego, co było. Do ciekawych dyskusji, braku prostactwa, do poczucia, że ktoś tu rządzi i o porządek dba, że można się czegoś dowiedzieć i sensownie podyskutować. Najprostsze byłoby wyłączenie opcji umożliwiającej dokonywanie wpisów pod obrazami z kamer i po kłopocie. Ale rozwiązania najprostsze raczej nieczęsto są najlepsze.

Ja na szczęście nie znam na tyle dokładnie kazimierskich realiów, aby wiedzieć, kto z kim trzyma, do jakiej partii należy, kto co komu sponsoruje, kogo z ważnych lub wpływowych obywateli wolno krytykować, a kogo nie, które wpisy będą mile widziane, a które nie bardzo. Piszę, co myślę. I dobrze mi z tym.

Ale przypominam sobie sprzed kilku lat sytuację dotyczącą płotka obsikanego pod jednym z lokali przez kogoś, kto tam sikać nie powinien. O ile pamiętam, odzew czytelników był jednoznaczny i solidarny. Teraz nam, mniej lub bardziej stałym i przywiązanym bywalcom tego portalu ktoś od dłuższego czasu bezkarnie szcza na płotek! A Wy zdajecie się zapominać, że to jest również Wasz płotek! Teraz my liczymy na Was! Chyba, że Wam już na tym płotku nie zależy…
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
udzielający się dyskutant

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że jak zwykle wypowiadacie się tak, żeby nic nie zostało powiedziane do końca.
Drogi Tadku!
Jeżeli uważasz, że ktoś szcza na plotek, to jasno powiedz, kto i kiedy.
Inaczej są to tylko kolejne posty bijace pianę.
Nie bójmy się słów, jak mawiają moi ulubieni komentatorzy sportowi.
Tylko to pozwoli oczyścić atmosferę.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak! Mam teraz w tym miejscu cytować wiekszość wypowiedzi Toma (lub jego innych mutacji) z podaniem pełnego tekstu i dat? Mam tutaj wklejać wszystkie ostatnie prostackie wypociny mieszkanki z podaniem dokładnych dat? Mam Ci tu wkleić całe archiwum wpisów spod kamer? Wszystko jest tam, jak na dłoni, 3980 stron, miłej lektury, jeśli jeszcze nie wiesz, o kogo i o co chodzi.
Powrót do góry
Konto usuniete
udzielający się dyskutant

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Tadku !

Ja domyślam się, o kogo Ci chodzi i nie muszę sięgac do archiwum, bo czytam wpisy podkamerkowe na bieżąco.
Dokonałem wpisu na forum, bowiem okreslenie "Szcza na płotek", którego raczyłes użyć jest pejoratywne i mocno oskarżające.
Mój wpis miał jedynie uświadomić czytającym, że nie wszyscy jednoznacznie i tak ostro jak Ty oceniają popularnych dyskutantów spod kamerek. To co dla Ciebie jest szczaniem na płotek, dla mnie tym samym być nie musi. Wszystko jest kwestią interpretacji, wrażliwości, tolerancji itp. Zabrałem głos także dlatego, iż nie lubię ostrzeliwania zza węgła i posłygiwania się tekstem rozmytym.
Jak się chce kogoś napiętnować, to należy to robić wprost i z otwartą przyłbicą.
Tak mnie się przynajmniej wydaje.
Powrót do góry
Konto usuniete
super gaduła

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czyń tego Tadku. Nie zamieszczaj wpisów (wiem, że nie miałeś zamiaru), a to z tej prostej przyczyny, że szkoda oczu, czasu, "sensu".
Zaglądam tu prawie codziennie. Nie wpisuję pod kamerkami nawet starego "dzień dobry". Niesmak mnie ogarnia, gdy czytam większość wpisów, które się pojawiają.
Moderator powinien być stale obecny, co nie znaczy, że jedyny, nieśpiący i czuwający 24h (nie znalazłam na stronie z kamerkami imion moderatorów).
Przykre to wszystko. Teraz pozostaje mi tylko szukać wpisów tych z KMN, TWA - tutaj czy w dziale foto.
Podziwiam szczerze ostatnich walczących z wiatrakami chamstwa, ja niestety nie mam dość siły.
Pozdrawiam walczących.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hipciu- sytuacja nie jest nowa, dyskusje toczyły się od dawna i każdy zainteresowany wie, o co chodzi. Chyba, że udaje. Więc nie zamierzam tu sporządzać szczegółowego aktu oskarżenia. Już mi się nie chce i tyle. Pozwolisz, że pokieruję się tu zasadą, że mądry i tak zrozumie, a głupi pomyśli, że tak ma być. Pozdrawiam słonecznie.

A na koniec jeszcze pozwolę sobie zacytować fragment tekstu ze stopki na głównej stronie, dział "O Portalu":

"W ciągu miesiąca w Portalu publikowanych jest nawet kilkadziesiąt wiadomości z życia miasta, zarówno z punktu widzenia mieszkańców jak i turystów.
Jako jedyny portal kazimierski, serwis www.kazimierzdolny.pl posiada 2 kamery internetowe dostępne pod adresem www.kazimierzdolny.net, za których pośrednictwem możliwy jest podgląd Rynku z dwóch przeciwległych stron.

Jednak główną zaletą portalu www.KazimierzDolny.pl jest grono stałych użytkowników, którzy aktywnie biorą udział w dyskusjach na forum www.kazimierzdolny.org, komentują wiadomości, bieżący obraz pod kamerą internetową, a nawet tworzą własne galerie zdjęć www.kazimierzdolny.org/foto/.

Miesięcznie z portalu www.KazimierzDolny.pl korzysta nawet 70 000 użytkowników.
"
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Nawiązując do spraw biznesowych, zdarzyło mi sie w życiu tworzyć biznes plany, i to dla dość dużych przedsięwzięć finansowanych z zachodnich funduszy inwestycyjnych czy banków, i zawsze największą trudność sprawiało nie stworzenie parametrów ekonomicznych ale to od czego sie taki plan zaczyna - a mianowicie od określenia misji przedsięwzięcia. Bylo sporo rozmów z organizatorami biznesu i własnych kombinacji. Jeśli powiem, iż czasem i tydzień zajmowało sformułowanie prawidłowe zdania albo dwóch zaczynających caly folder to kłamstwem nie będzie. Otóż każde przedsięwzięcie prawidłowo sie rozwijające owego określenia swojej misji społecznej sie trzyma, czy rzecz dotyczy produkcji szczoteczek do zębów czy tym bardziej działań w obrębie komunikacji społecznej. Stad rodzi sie moje fundamentalne pytanie do właścicieli portalu - JAKIE OKREŚLENIE MISJI PRZYJĘLI ZAKŁADAJĄC PORTAL? A co za tym idzie czy zauważalna jest odległość realizacji od założeń?
2. Powtórzę raz jeszcze - nie wierze, iż w Kazimierzu Dolnym nie ma ludzi potrafiących z sensem i zajmująco pisać o sprawach bieżących, a niewiarę mam racjonalna bom i mieszkal i znam trochę osób. Kiedy sie czyta np. sprawozdanie ze spotkań literackich w Kuncewiczowce to rodzi sie pytanie - czy przyjęto, iż wszyscy zaglądający na portal to ludzie którzy nigdy książki nie przeczytali, recenzji, sprawozdania, reportażu? Zakłada sie, iż pokończyli podstawówki i to z trudem?
3. Jest podstawowa zasada w każdym biznesie - nie obrażaj sie na klienta, nawet jeśli jest kto up...dliwy. Sposób moderowania czy zwracania sie do tzw klientów budzi zdumienie. Ileż bylo moderatorskich bezsensownych działań w niepojętej logika aktywności a ileż zaniechań, w niepojętej bezmyślności. Zrozumiale, każdy kto cos robi ma prawo do pomyłki, ale ileż można sie mylić, razy, dni, lat? Jest jeszcze takie słowo klucz - przepraszam - czy ktoś je na tym portalu zauważył od strony wiecznie mylących sie moderatorów? Nie, ale obrażające klientów zwroty sie czytało, nieprawdaż?
4. Kazimierz Dolny to miejsce szczególne nie tyle na mapie geograficznej, a na mapie fundamentów tożsamości narodowej. Wiemy, jest tez normalnym miastem z normalnym życiem, ale aspiruje do czegoś więcej, do bycia silnym ośrodkiem kulturowym, do bycia miejscem emanującym. Spor pomiędzy wizja Kazimierza jako miejsca masowej i byle jakiej rozrywki usprawiedliwianej podniesieniem standardu życia mieszkańców (co złudne) a miejscem z magia i legendami, przyciągającym odbiorców zdarzeń kulturalnych, trwa i trwać będzie. Pytanie, czy nie warto tej wizji ciekawszej i służącej szerszym i głębszym wartościom portal przyporządkować? Jest portal wspaniałym narzędziem komunikacji, wiele zrobiono, czy naprawdę warto to wszystko zaprzepaścić z tytułu drobnych błędów, które nie korygowane urosły do kolosalnych? Tak kolosalnych az zaprzeczajacych wszelkiemu sensowi.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram moich przedmówców ....mam żal do właścicieli i do sponsorów kazimierskich kamerek.Nie rozumiem co się dzieje,dlaczego to miejsce w sieci stało się miejscem dla zakompleksionych i mocno niedojrzałych osobników.Nie ma tu miejsca dla miłośników Kazimierza ....pytam dla kogo ???
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam Ciekawska, P.A. i Tadku, iz nie nawiazuje do waszych wypowiedzi alem sobie przyjal - nie musimy tu dyskutowac ze soba bowiem chcemy powiedziec cos czynnikowi decydujacemu; jak widzicie moje poczatkowe stwierdzenie by sie niczego nie spodziewac jest sluszne; szanowni wlasciciele maja nas kompletnie w zadku i przez mysl nie przyjdzie by sie do nas odezwac jako do ludzi zaslugujacych na szacunek z dwoch prostych powodow: 1. jestesmy ludzmi 2. jestesmy uzytkownikami zglaszajacymi zastrzezenia; coz mozna gdy czlek trafia na takie dictum, ano jedno - troche cierpliwosci, los lubi platac figle, jeszcze sie posmiejemy moi drodzy z KMNu, ...jeszczo, nie wieczer, kak nam skazal kapitan, jeszczo nie wieczer....
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:13 pm    Temat postu: Co się dzieje? Odpowiedz z cytatem

Wpadłęm na chwilę po długim niebycie. Patrzę, wątków jest mało, forum jakoś zamiera.

Co się działo, gdy mnie nie było?
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak u Puchatka: małe co nieco...
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dzisiaj upał wali mi, na głowę i z uporem maniaka wpisuję i reaktywuję czy może jest to próba reanimacji -mam nadzieję,że jednak nie jest to trup to nasze forum. HELP ME Exclamation Exclamation Exclamation dobrzy ludzie, sama nie dam rady.
Muszę chyba zejść ze słońca, bo źle się to dla mnie skończy. Laughing Laughing
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym tygodniu w nocy pracuję, a w dzień śpię, więc udaru raczej nie dostanę. Ale pisanie też mi nie idzie. jak zobaczyłem, że się całe stado Ciekawskich pojawiło na forum, to pomyślałem, że mi się komputer spsuł!

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze ,że zeszłam z tego słońca to jakoś przeżyłam Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ....dzisiaj miało nie być nic ale odpaliłam kompa bo gimnastykuję kręgosłup z YT.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Księga skarg i wniosków Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: