kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Loża Szyderców - Całkowicie Nieobiektywny Przegląd Prasy i Rzeczywistości

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Życzenia Bożonarodzeniowe Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie!!! Jak będzie jakiejś brakować, będziesz wycinać ze swoich książek i wysyłać mi pocztą! A przy okazji serdecznie i jak zawsze wylewnie składam podziekowania za kartkę od Marzenki, Ciekawskiej i Olgi. Oby Wam się!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, ale dam radę Cool
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie w Nowym Roku! Postaram powstrzymać się od składania kolejnych życzeń - to co się działo w Sylwestra można by nazwać "życzliwym molestowaniem" - nieprawdaż Beatko i Tadku? Wink A zatem przechodzę od razu do poczynienia pewnego sprostowania, Marzenko kochana, ileż Ty tego adwokata w kawie skonsumowała?!Wink Oficjalnie (w stanie niewskazującym na nalewkowe spożycie) potwierdzam wersję Tadka: zdjęcie Joli, które redakcja Brulionu Kazimierskiego najwyraźniej postanowiła sobie z tegoż forum "pożyczyć", było autorstwa Beatki T. i korekty Tadka. Ja je tylko przycięłam i wkleiłam. Rzeczywiście wykorzystanie tego zdjęcia w Brulionie, bez jakiejkolwiek wzmianki co do jego "źródła", zdaje się świadczyć o pewnej nierzetelności, czy wręcz nie-profesjonalizmie zespołu redagującego tenże periodyk...

A propos "zapożyczeń" - i ja pozwolę sobie na małą transgresję, zamieszczając (po nieznacznych przeróbkach) fotografię Norberta Kiljana na której widoczna jest Sylwestrowa pod-ekipa KMN! Wink

Powyższe zdjęcie, podobnie jak i inne kadry p.Kiljana, znaleźć można pod tym adresem: http://www.wkazimierzudolnym.pl/sylwester-2009.html

Jak na Klubowców przystało, Nowy Rok powitaliśmy nalewkowymi toastami - pijąc zdrowie wszystkich członków i sympatyków. Lucjanie - jeszcze raz wielkie dzięki za pyszną nalewkę; butelka opróżniła się w tempie zastraszającym. Ciekawska - Twoja pigwówka to po prostu rewelacja! Jest to zdecydowanie jeden z najprzedniejszych trunków jaki dane mi było kiedykolwiek skosztować (nie przesadzam) a do tego z kazimierskiej pigwy - "niebo w gębie"! Wink Dzięki raz jeszcze! Very Happy
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zanim się skończy ciepło i gwiazda skrzydła zwinie i trzeba będzie znowu wędrować przez pustynię"... pozostając pod urokiem niezwykłego świątecznego klimatu zostawiam kilka zdjęć, które wykonałam podczas mojej ostatniej wizyty w Kazimierzu, a "Klubowców" zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, który powstał z myślą o Was (link na YouTube)...

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 9:08 pm    Temat postu: Kazimierz świąteczny - zdjęcia. Odpowiedz z cytatem

Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć tego materiału zamieszczam kilka ujęć świątecznego Kazimierza w nieco większym formacie.

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 9:20 pm    Temat postu: Kazimierz świąteczny - zdjęcia. Odpowiedz z cytatem

jeno śmiech ten gromki mam"...
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 9:25 pm    Temat postu: zachwyty Odpowiedz z cytatem

recenzuje fotki po kolei - oh, ech, oj, ej, hoho, o rany - jednym slowem wyrazam zal co mi kazika w zimie spotkac nie przyszlo ze szczegolnym uwzglednieniem zaprzyjaznionych, ech pech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olgo - jesteś mistrzynią "zdjęciowych" nastrojów.
Śliczne podziękowania za to, że ......... i my tam byli, miód i wino pili, a wszystko dzięki Twoim kadrom i chęci dzielenia się urokiem kazimierskich chwil.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 2:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wypadalo od razu przeto teraz sie odniose do wyjasnien Skarabeusza na temat zdjecia zamieszczonego w Brulionie, autorstwa przedmowczyni. Sa 2 aspekty wazne, prawny i moralny; prawnie jest to naruszenie zasad praw autorskich, podebrana fotografia ukazala sie w pismie bedacym w normalnej sprzedazy, rozumiem, iz praw autorka dochodzic nie zechce, a szkoda, lekcja przydalaby sie niefrasobliwym i wzdetym. Kosztowalo by to troche wydawce, bo i odszkodowanie i koszta sadowe i prawne, koniecznosc zamieszczenia przeprosin; w aspekcie etycznym - coz mozna powiedziec o kradziezy bo tak trzeba nazwac uczynek, jest to be i tyle. Dziwia takie postepki, bowiem ludzie w Kaziku sie znaja, wystarczylo poprosic admina o pomoc jesli sie samemu nie pomysli, wyslac do autorki list emilem (wszak wszyscy zalogowani na portalu podaja adres), zgode mozna na publikacje byloby uzyskac (a czemu nawet tego honorarium nie zaplacic, niewielkie ono) i malymi literkami pod zdjeciem napisac czyjego ono autorstwa; taka normalna procedura w normalnym swiecie. I tak zaczelismy nowy rok od potkniecia sie o amatorszczyzne, ktorej tak w sprawach Kazika wiele; w mysleniu o nim i w dzialaniu. Szczegolnie mnie to bulwersuje jako, iz wiele razy kradziono mi w ten sposob owoce mojej pracy, czy to hobbystycznej czy zawodowej. Taka niefrasobliwosc i lekcewazenie zasad przypomina zaraz o wielu miejscowych inicjatywach prowadzacych do macdonaldyzacji tego szczegolnego miejsca, czy zaniechaniach w imie racji przedziwnych. Czyli wszystko po staremu, witaj niesmaku, powtorze zatem po raz kolejny, w wiekszosci nie dorosliscie do Kazimierza, i nie dotrze chyba nigdy do wielu dystans jakim was on przerasta, nadzieja naspepne pokolenia pojma...
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Bramciu w nowym roku Laughing życzę Ci więcej optymizmu i mniej czarnowidztwa.Nie mów, że nie dorośliśmy , nie mów że nastepne pokolenie.Już trochę lat żyję i widzę ilu wartościowych Kazimierzan wyjechało z miasteczka.Dlaczego, a dlatego że miasteczko jest drogie , brak pracy.budują się domy -widma.Straszą głuchą ciszą, czarnymi oknami wieczorami.Taka ma być jego przyszłość..."to ja wysiadam , ja dziękuję".
Jeszcze dopiszę dlaczego piszesz " nie dorośliście " a Ty co niby dorosłeś.Przy byle kłopotach czy tudnościach wycofałeś się na z góry upatrzoną i dogodną pozycję i tylko krytykujesz NAS.. a fe nieładnie i zaczyna być nudne.
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do komplementów, co ja mówię to szczery zachwyt a nie kurtuazja.Olgo masz dar powinnaś go wykorzystać.Twoja artystyczna dusza ledwie się kołacze w codziennym kieracie ..praca, praca, praca.....Kurcze kto wymyślił pieniądze ten uczynił z nas ich niewolnikiem.Cały miesiąc trzeba pracować by zarobić kilka złotych albo dolarów .. Crying or Very sad koszmar.
Dzięki za te pochwały i postaram się cosik zachować do twojej następnej bytności w Kaziku
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawska dzieki za zyczenia, pozostalej czesci nie rozumiem, pisalem o naruszeniu zasad i nieprzestrzeganiu prawa przez wydawce Brulionu Kazimierskiego, jak chce sie takie rzeczy robic to trzeba do do nich dojrzec, umiec zawierac umowy, umieszczac materialy do ktorych ma sie prawo, przeprowadzic korekte tektow by amatorszczyzna nie walilo. Jakie pisanie o Kaziku takie i czesto o nim myslenie, u wlodarzy czy inwestorow, analogia nasuwa sie do wielu kazimierskich inicjatyw typu sprzedaz kamieniolomow czy zaniechanie o dbalosc o urbanistyke etc. Powtorze by bylo zrozumiale, umieszczenie w wydawnictwie, ktore jest sprzedawane materialow pisanych czy fotograficznych bez uzgodnienia z autorem z pominieciem jego nazwiska to zwykla kradziez wartosci intelektualnych. Jako przeciwage powiem ci- Skarabeusz umieszczajac cokolwiek na You Tube potrafi nawiazac kontakt z autorem(czyli znalezc go na swiecie) by uzyskac zgode, a szanowna kazimierska redakcja nie potrafi. Przy czym dzialnosc naszej zaprzyjaznionej jest niekomercyjna w odroznieniu.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm,OK jeśli chodzi o kradzież to kradzież i nie jest ważne kto to robi.
Uważam ,że Beacie należą się jakieś szczególne przeprosiny i nie tylko mailowe ale najlepiej tam gdzie zdjęcia jej autorstwa zostały umieszczone czyli w Brulionie.
Wiesz czym poczułam się dotknięta tym prztyczkiem skierowanym w nas Kazimierzan.Wiem, że daleko nam do ideału społeczności obywatelskiej,ale na to trzeba jeszcze nie jednego ale dwóch, trzech pokoleń.Przykład:widzę ,że mój sąsiad robi coś niezgodnie z prawem np budowlanym i co robię nic bo w Polsce skarga na sąsiada to nadal donos, a nikt nie chce być donosicielem i" kolaborować" z władzą bo to jakoś głupio i nieładnie.To są jeszcze zaszłości i mam nadzieję że szybko przejdą do historii.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Loża Szyderców - Całkowicie Nieobiektywny Przegląd Prasy i Rzeczywistości Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: