kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Dobrzy Politycy!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hektor
obserwator

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 10:07 pm    Temat postu: Dobrzy Politycy! Odpowiedz z cytatem

Witam! ostatnio w internecie natrafiłem na ciekawy portal na którym można zerknąć na naszych polityków i oddać na nich głos:)ciekawie układa sie ta tabela szczególnie gdy się patrzy na jak odległym miejscu znajduję sie glowa kazimierza pan burmistrz Dunia no ale to ludzie glosują zreszta zobaczcie sami o sami zostawcie oceny:)pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hektor
obserwator

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 10:08 pm    Temat postu: link Odpowiedz z cytatem

a to link do tej stronki zobaczcie sami:)
http://www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-lubelskie/powiat-pulawski/gmina-kazimierz-dolny
Powrót do góry
Olga
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hektor - witaj i dzięki za link.
Zobaczyłam, oceniłam Wink - a teraz "dołożę" kilka słów na temat poleconego portalu...
Zacznę od samej nazwy wydającej się być klasycznym oksymoronem; rozstając się - na dzisiaj;)- ze zjawiskiem poprawności politycznej (która w opinii byłego szefa NRA jest niczym więcej jak tyranią manier) sparafrazuję "starosłowiańskie" przysłowie: dobry polityk to martwy polityk! Wink
(Proszę, broń Boże, nie brać tego dosłownie...)

Kilka miesięcy temu na forum strony "Nasz Parlament" ukazały się kontrybucje osoby (forumowy nick: aria), której imię "walczyło" o intratną pozycję w rankingu DOBRYCH POLITYKÓW. Zapraszam do zapoznania się z jej doświadczeniem i refleksjami, jak również wskazówkami na temat:
"JAK OSZUKAĆ WYBORCĘ I WYKREOWAĆ SIĘ NA PORTALU"...
W następnym poście pozwolę sobie zacytować jej interesujące wypowiedzi.
jeno śmiech ten gromki mam"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olga
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAK OSZUKAĆ WYBORCĘ I WYKREOWAĆ SIĘ NA PORTALU

1. Niezawodny sposób zabłyśnięcia na liście "dobrych polityków" to zakupienie Neostrady lub podobnie działającego programu internetowego, który poprzez resetowania liveboxa, daje możliwość zmieniania IP i oddawania dowolnej liczby głosów z jednego, komputera. Koszt operacji ok. 60 złotych.

2. Tańszym sposobem jest zatrudnienie grona przyjaciół i znajomych, tutaj jednak pojawia się problem. Jak skłonić grupę, by do następnych wyborów każdego dnia chciała nam wklepywać "6", a przyjaciołom z listy "1"? Koszt operacji, to minimum jedna flaszka w miesiącu na osobę, oczywiście w ramach wdzięczności, kac wliczony w cenę.

3. Droższą metodą, ale dającą zdecydowane efekty, to zatrudnieni informatyka, który zainstaluje odpowiedni program i uczyni nas liderem listy. Koszt operacji, minimum 100 złotych, około 50 gdy zatrudnimy młodego zdolnego hakera, niewątpliwy plus; odpada dług wdzięczności.

4. Ranking podnieść można również sposobem chałupniczym. Recepta jest taka: zakładamy dowolną liczbę skrzynek pocztowych np.kubuspuchatek.wp.pl, a następnie logujemy się na naszym ulubionym portalu dobrzypolitycy. pl i oddajemy na siebie kolejny, gratisowy, zgodny z zasadami portalu głos. Jak założymy 50 skrzynek, oddamy tyleż pozytywnych głosów, możemy oddać tyle samo głosów negatywnych i radośnie unieść się w górę. Koszt całej operacji wysoki: jest to praca na cały etat, wynik zależy od naszej determinacji i ambicji.

5. Szczególnie zdesperowanych, ale leniwych odsyłam do portalu naszaklasa.pl. Może dawni znajomi pomogą. Koszt niski, bo nawet flaszki stawiać nie trzeba, ale wynik niepewny, mamy jednak możliwość sprawdzenia powiedzenia "prawdziwych przyjaciół poznajemy w
biedzie".

UWAGA!!!

PORTAL JEST NIEWIARYGODNY,

DAJE MOŻLIWOŚĆ MANIPULOWANIA WYNIKAMI
TEN WPIS Z PORTALU DOBRZYPOLITYCY.PL USUWANO KILKADZIESIĄT RAZY, A AUTORCE BLOKOWANO LOGIN.

STAWIAJMY MU PAŁY!!!

Powrót do góry
Olga
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedna:

A STAWIAJMY IM PAŁY, CZEMU NIE?!

Portal dobrzypolitycy.pl to trucizna odrywająca każdego dnia od pracy tysiące samorządowców, którzy zamiast oddawać się pracy społecznej, życiu rodzinnemu czy wzbogacaniu własnych umiejętności, zasiadają do komputerów i z wielką determinacją walczą o podniesienie swojego miejsca na liście rankingowej stworzonej przez pomysłodawców strony.
Całe rzesze radnych i urzędników różnych szczebli wyręczają wyborców w ocenianiu własnej osoby i na użytek publiczny budują swój nowy wizerunek, który tak naprawdę oparty jest na kilku trikach.* (...)

Wiem, co piszę, próbowałam. Wstyd mi z tego powodu, ale dałam się ponieść emocjom i nie mogłam oprzeć się atmosferze walki o miejsce na stronie poświęconej radnym miejskim, tym bardziej, że jedynki spadały na mnie niczym krople deszczu podczas tropikalnej ulewy.
W moim mieście karuzela punktowa kręci się przez całą dobę. Rano z zamkniętymi jeszcze oczyma uruchamiam sprzęt i sprawdzam, na jakiej pozycji dziś jestem. Istne szaleństwo. W myślach krzyczę: help, ale ranking nie rośnie. W desperacji atakuję bezpośrednio portal dobrzy politycy, ale oni wyrzucają moje, demaskujące ich nieudane "dziecko" wpisy. W desperacji opracowany materiał wklejam, komu popadnie. Błyskawicznie niknie, a mój login zostaje zneutralizowany(...)

"Nasz portal to typowy polski kociołek, w którym smaczne miesza się z niesmacznym, a pożywne z niestrawnym." pisze redaktor portalu i tu się z nim zgadzam, portal jest niestrawny i to przez nieetyczne działania jego twórców. Krytyka jest konstruktywna, ocena potrzebna, ale nie w takim wydaniu. Autorom portalu brak rzetelności i uczciwości. Przyznać jednak trzeba, że sami zdemaskowani, przypadkowo odkryli wiele nieciekawych twarzy naszej polityki, niestety przede wszystkim tej małej, zaściankowej. Smutne jest to, że w naszym i tak podzielonym społeczeństwie, zamiast łagodzić obyczaje, zwłaszcza polityczne, tworzy się coś, co skłóca przede wszystkim małe środowiska, w których często indywidualne urazy biorą górę nad racjami społecznymi, a chęć "dokopania" sąsiadowi czy konkurentowi staje się priorytetem.

Strona dobrzypolitycy.pl to kicz, który ma charakter aspołeczny, preferuje cwaniaków, daje narzędzie do manipulowania ludźmi i ich opiniami, jest zabawą, w której oszukiwany jest przede wszystkim wyborca. Co będzie tuż przed wyborami? Kto je wygra? Resetowane liveboxy, rozmnażane bez ograniczeń skrzynki internetowe, halerzy czy prawdziwi społecznicy? Z przykrością stwierdzam, że ci, którzy, jak deklarują, dali możliwość oceniania rządzących, by wpływać pozytywnie na ich morale, sami nie wiedzą, co to jest uczciwość i etyka. Żądza pieniądza i chęć osiągnięcia spektakularnego sukcesu przesłoniła twórcom strony idee, które jak sądzę, stały się dla nich tylko pretekstem do osiągnięcia finansowego sukcesu.

*Patrz post powyżej.
jeno śmiech ten gromki mam"...
Powrót do góry
Tadek
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna uważałem, że polityka jest, jak czopek...
Powrót do góry
bramcio
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak "przechodni czopek" - winno być, tak, człowiek, który nie wie jak się robi politykę i parówki żyje szczęśliwszy, że zacytuje (źródło mi nieznane). Z drugiej strony człowiek, który nie wie jak się ową politykę robi bywa fantastą opierającym się na pobożnych życzeniach, a nie realistycznym oglądzie rzeczywistości. Polityka nie jest dla wszystkich, wielu przerasta, a glosować mogą wszyscy, a prawie każdy może być głosem obdarzony. Wniosek (niestety alternatywny), albo demokracja to piekło, albo trzeba do niej dojrzeć. Jeśli założymy, iż demokracja to piekło, a dyktatura czy jedynowładztwo są jeszcze gorsze, to wynika, iż te piekło trzeba zdrobnieć na piekiełko, czyli coś fe ale nie do końca ostateczne i tragiczne, zatem aby takie nie było pozostaje wniosek drugi - proces dojrzewania. Do demokracji jednak trzeba dojrzeć jako społeczeństwo, a ono przecie niczym innym jak zbiorowiskiem indywidualności na danym terenie, czyli dojrzewanie jest sprawą każdego indywidualnie, czy to wybierającego czy wybieranego. Jaki koń jest, kto chce zobaczy, frekwencje mamy skandalicznie niską, a przedstawicieli często z jedyną motywacją przyniesienia sobie pozytku i rodzinie własnej, wspieranie się wzajemne przedstawicieli obu grup przypomina bardziej koterie interesów niż debatę o problemach społecznych i ich najlepszym rozwiązywaniu w danej sytuacji, tak robi się piekiełko i kolo zamyka. Portal omówiony służy właśnie kultywacji owego piekiełka i chce być jednym z jego ogniw by w kolo młyńskie współzależności kto tam się dostał mając na względzie pożytki własne (i rodziny). Debaty jak nie było tak nie ma - a przecie z rożnych perspektyw ideologicznych te same sprawy inaczej się widzi i różne podejście do zmian. Czy wyraziłem się jasno - bom w wielkim pospiechu, padać przestało i na rowerze przejechałbym się dla zdrowotności....
Powrót do góry
Hipcio
udzielający się dyskutant

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bramcio na Prezydenta !

To byłby dopiero 'dobry polityk' !
Powrót do góry
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dla mnie temat jest już zaprzeczeniem smym w sobie Smile

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: