kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Na własnych śmieciach Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 11:15 pm    Temat postu: Na własnych śmieciach Odpowiedz z cytatem

Od jesieni ubiegłego roku systematycznie trwa wydobywanie piachu i składowanie gruzu, odpadów budowlanych, a teraz również śmieci na działce leżącej przy skrzyżowaniu Słonecznej i Dębowych Gór.
Temat znany władzom naszego miasta właściwie od początku dewastacji tej nieruchomości. Osobiście dwukrotnie zgłaszałem tą sprawę wiceburmistrzowi, zgłoszeń dokonywali również mieszkańcy mojej ulicy.

Efekt jest taki, że urząd do tej pory nie wie czy jest to działanie bezprawne!? Jednocześnie nikt nie podjął działań w celu wyjaśnienia sprawy i zapobieżenia dalszemu szkodnictwu - przynajmniej mnie nie potrafili dać żadnej odpowiedzi.
Mamy przy drodze rozrytą parcelę z kupkami śmieci i innych odpadów, pozapadaną drogę (od ciężkiego sprzętu) i kupy błota na jej całej szerokości.
Brak reakcji upatruję w jednym, urobek idzie na inwestycje drogowe czynione w mieście, natomiast odpady pochodzące z tych inwestycji systematycznie składowane są na działce. Oczywiście działanie te nie są prowadzone przez urząd, a przez firmę prywatną.
Wszystko to dzieje się w świetle prawa, gdzie za nieposprzątanie chodnika przy posesji grozi się karami administracyjnymi.
Brak jakiejkolwiek reakcji urzędu zmusza mnie do poruszenia tego tematu w necie, mam nadzieję, że tu zaglądają również nasi włodarze.

PS. oczywiście brak nam na walkę z komarami, dopuszczamy do zajeżdżenia Kazimierza quadami i motorami, pozwalamy regularne blokować miasto parkującym wszędzie samochodom, jednocześnie daje to możliwość niszczenia zieleni i bezkarnego śmiecenia z tychże samochodów – na nasz koszt, za darmo, dopuszczamy wreszcie do bezmyślnego dewastowania działek

ale wszystko to, oczywiście, dla dobra i ku wygodzie turystów.
Naprawdę dziwne miasto.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście widok paskudny i to w tak uroczym miejscu.Często tam zapuszczałam się rowerem i podziwiałam urok zielonych wzgórz Dębowych Gór kontrastującą z przestrzenią Miejskich Pól.Nie byłam tam od zeszlego lata ......Może istnieje jakies wytłumaczenie, mam nadzieję że p. wiceburmistrz lub p. burmistrz poinformują nas i spoleczność kazimierską.
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinno być ulica śmieciowe góry Smile

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez problem wielki - już niedługo przyjedzie John Smith z walizką i przywiezie 18 baniek w zamian za kamieniołomy - wtedy się będzie rządzić, a teraz szkoda sobie de zawracać...(patrz kult cargo w Kazimierzu), Mam prywatną prośbę do Krzysia - a mógłbyś tak w ramach spacerów parę zdjęć porobić i umieścić ze stanu bieżącego - a to postępy przy Wikarówce, a to kamieniołom a to inne wysypiska, byśmy taki obraz mieli dbania o sprawy kazikowe? Co do wybierania piachu pod reperacje dróg - to się dziwie - ciężarówka piachu naprawdę nie jest droga i chyba taniej wychodzi niż podstawić własny pojazd i płacić kopidolom, tym bardziej ze towar zakupiony jest jednorodny i łatwiejszy w używaniu. Śmieci na prywatnej posesji to w wielu krajach UE kosztują właściciela ok 25 zł za m kwadratowy na dobę, bylem świadkiem jak 2 razy w tygodniu przychodzili z urzędu miejskiego w asyście policjanta i mierzyli robiąc fotograficzną dokumentacje, właściciel się zaparł, aż doszło do powstania zadłużenia takiej wartości hipoteki, iż działka została zabrana, powoli i u nas wejdą podobne regulacje, czyli śmieciarzom nasze stanowcze NIE.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałeś chyba napisać śmieciom lub czy też i "śmieciom" mówimy stanowcze NIE. Śmieciarz zawód /zajęcie wielce pożyteczne i potrzebne Cool
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie to jak nazwać śmiecących? Chyba pozostanę przy śmieciarzach - zawód zaś przemieniając na sprzątaczy. Czyli hasło brzmi - Śmieciarzom nasze stanowcze NIE, sprzątaczom podnieść wynagrodzenia! - zaakceptowane?
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosta sprawa to brudasy, brudasy na brzegu lasu lub przy drodze zostawiają worki ze śmieciami , przez okno samochodu wyrzucają puszki, plastikowe butelki..Ten brudas to brudas cwaniaczek , dwa kilometry od tego miejsca jest wysypisko śmieci ale tam trzeba zapłacić a nasz brudas jest oszczędny.
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy coś się zmieniło?
A i owszem, wraz z kolejną kupą ziemi przetykanej foliowymi worami pojawili się prywatni na warszawskich numerach podbierający piach do furgonetki. Możliwe, że w rozliczeniu zostawili śmieci.
W piątek dzwoniłem ponownie do urzędu, można powiedzieć, że na razie się przyczaili.
W poniedziałek, o ile pozwoli czas, zjawię się w urzędzie osobiście. Liczę, że czytają to również urzędnicy i przygotują się do odpowiedzi.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam za ciebie kciuki, zapytaj kto jest właścicielem ,przecież ktoś jest niech go pociągną do odpowiedzialności.
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy dzień - nowe śmieci.
Niestety to już przestaje być śmieszne. Poniżej zdjęcia.

Dziś zadzwoniła do mojego domu (mnie niestety nie było) Pani Urzędniczka, stwierdziła, że gruzu i śmieci nie widziała, choć miejsce ponoć oglądała.
Naprawdę nie wiem, może chodzimy obok innych działek. Ja mówię o tej po lewej stronie Dębowych Gór (może Pani patrzyła na tą po prawej), gdy za plecami mamy Słoneczną. Działka usytuowana jest na rogu, u styku tych dwu ulic. Ironizuję oczywiście, ale gdy urzędnik nie zauważa namacalnych dowodów (jak na razie o śladach zapachowych nie można mówić), to już chyba z naszymi władzami nie jest najlepiej, a mnie to naprawdę robi się gorzej.
Poniże z dedykacją dla tej Pani również zdjęcia z dnia dzisiejszego.
Opisuję:
- wełna mineralna
- folia
- śmieci bytowe
- gruz (cegły, gruz betonowy, kamień wapienny, gruz inny)
- poprzednie partie worów zniknęły pod nowymi kupami ziemi

Może jestem dziwny, ale domagam się działania.

i żeby nie było wątpliwości, że to wszystko jest tam, a nie gdzie indziej

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w Kazimierzu pogoda była cudowna pani urzędniczka założyła różowe okulary podziwiala cuda natury a może odurzył ja zapach kwitnących jaśminów i nic dziwnego ,że kobieta nie zauważyła.Jutro pójdzie jeszcze raz ,może wreszcie zauważy Rolling Eyes
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziękować za dokumentacje - a teraz do meritum - telefon ani rozmowa w urzędzie nie są dokumentem, należy złożyć pismo na dziennik z potwierdzeniem na kopii. w piśmie tym ZADAC natychmiastowej interwencji, jak również odpowiedzi uzasadniającej zaniedbanie. Na takim wysypisku winien się pojawić burmistrz następnego dnia os powstania i podjąć reakcje. Można również powiadomić straż przyrody jaki policje. Otóż gwoli ścisłości - po wstąpieniu do UE obowiązują u nas zasady europejskie - za nie wykonywanie zadań powierzonych pracownicy samorządowi odpowiadają majątkiem własnym, w tym wypadku wynagrodzeniem - dotyczy stanowisk wybieralnych jak i kierowników działów i prac. samodzielnych za coś odpowiadających, proszę wziąć się wiec za działanie, bat na niecnych jest. Gdyby tak mieszkańcy Kazimierza dokumentowali fotograficznie i składali pisemne zawiadomienia, z zadaniem wypełnienia zadań należnych przez opłacanych urzędników, nie doszło by choćby do degradacji działki przy kamieniołomach i wielu zaniedbań. Tydzień temu na Mazurach w wyniku podjętych działań przez obywateli obniżono pensje burmistrzowi o 2 tys - czyli żółta kartka, się trzeba nauczyć w końcu ze wszyscy są współodpowiedzialni za to co się dzieje wokół nich, a władze to tylko ludzie do wykonywania pracy przez mieszkańców zleconej. Proszę działania kontynuować, i dziękuję imieniu miłośników miasteczka.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodzę sie z opinią Bramcia biorąc pod uwagę zarobki władz a w zasadzie ich niczym nie tłumaczoną ogromność powinni brać pełną odpowiedzialność również finansową za swój teren !!!!!

Powrót do góry
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nowych informacji.
Byłem w czwartek w urzędzie i wreszcie na spotkaniu z Burmistrzem dowiedziałem się czegoś konkretnego:
- urząd sprawę nielegalnego pozyskania piachu przekazał kolejnymi pismami do Starostwa w Puławach odpowiedzialnego za takie sprawy już w październiku 2008
niestety czas mija, urzędnicy wymieniają się pismami w tempie raz na dwa miesiące jedno pismo, sprawa właściwie leży

- o śmieciach Burmistrz dowiedział się ode mnie, pani urzędniczka do końca obstawała, że śmieci tam nie ma, po obejrzeniu zdjęć na forum Burmistrz jednak przyznał mi rację, choć pani nadal oponowała, mają wszcząć postępowanie administracyjne w tej sprawie
pani zwróciła jednak uwagę, że przecież właściciel działki prowadzi rekultywację, zasypuje wyrobisko, i dopuki nie zakończy nie można mu przerywać, a odbioru należy dokonać dopiero po zakończeniu rekultywacji, to znaczy jeżeli na wierzchu będzie ziemia z trawką to będzie OK !!!!?

Po usłyszeniu opinii pani, która ma się tym zajmować, mam wrażenie, że sprawa ta również końca mieć nie będzie, dla niej rekultywacja odpadami jest w porządku!?

Z tego powodu publikuję nowe zdjęcia wykonane w piątek 19 czerwca, aby pani urzędniczka nie musiała szpilek zdzierać idąc na tą feralną posesję. A przede wszystkim aby pokazać co widzę swoimi oczami (moi sąsiedzi widzą to samo, lecz do tej pory pani tego nie uznawała).

Na pierwszym planie widać śmiecie zdeponowane wcześniej, wystające z ziemi którą je przykryto.

I żeby nie było wątpliwoście gdzie te zdjęcia zrobiłem

Moim skromnym zdaniem właściciel działki powinien być zmuszony do wykopania wszystkiego co zakopał, przesegregowania śmieci, i ponownej rekultywacji ziemią.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Cze 20, 2009 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam Pani która się tym zajmuje ale wg mojej opinii żyje nadal w PRL-u...z drugiej strony burmistrz powinien wyciągnąć z tego konsekwencje !! ktoś chyba tu już pisał,że od jakiegoś czasu urzędnicy państwowi odpowiadają za swoje błędy również materialnie !!!!

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: