kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Ankiety, sondy, opinie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Dlaczego ludzie przyjeżdżają do miasteczka??? Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 10:59 pm    Temat postu: Dlaczego ludzie przyjeżdżają do miasteczka??? Odpowiedz z cytatem

Dziwią mnie narzekania ludzi którzy przyjeżdżają do małej mieściny ,jaką jest Kazimierz i mają ogromne wymagania.Marzą im sie kręgielnie, kryty basen, kort tenisowy, yacht club, pole golfowe i inne cuda na kiju.......tylko po pierwsze chcą z tego korzystac za przysłowiowy grosz.Inni znowu przyjeżdżają w długie weekendy, tłoczą się na Rynku lub w bezpośrednim sąsiedztwie i ci rzeczywiście powinni zostać na Marszałkowskiej.Cudowny wyjazd do Kazimierza kończą w gigantycznym korku i czy to ma sens...jakoś w to nie wierzę.Kazimierz jest kameralnym i cudownym miejscem i ci którzy się w nim zakochali wiedzą to najlepiej.Uwielbiam moje miasto ale nie w weekendy tylko w tygodniu.Turyści je odwiedzający są zachwyceni, nigdzie się nie spiesza i delektuja się niepowtarzalną aurą miasteczka.
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co dziwić - skoro aktywną działalność zaczął specjalista d/s promocji Kazimierza, wymyśla konkurs na logo i hasło promocyjne to i publika myśląc co to jaki disneyland czy wesołe miasteczko walić masowo zaczyna, i pojawiają się tego typu rozczarowania. Przeto te wszystkie atrakcje powstaną, sprzeda się co zbędne, a raczej "zbyje", promenada nad Wisłą rozbłyśnie światłami, będzie przy niej z dwie setki "stylowych" budek z atrakcjami (ze strzelnica wiatrówkową włącznie) co zamożniejsi będą korzystać z lotniska gdzieś na górach z i zjeżdżać kolejką linową pod Fare, będą i kasyna i fitnessy i co tam się zamarzy w procesie macdonaldyzacji, nie dziwne tez będzie pytanie gdy jaki skacowany dochodząc do rozumu zapyta współtowarzyszki - Darling where are we? a ona podnosząc ciężkie powieki odpowie - a skąd ja mogę wiedzieć, lecieliśmy samolotem... By by Kazik...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, mając świadomość wszystkich minusów tego, co obecnie się w Kazimierzu dzieje cieszę się, że tacy jednodniowi, weekendowi turyści są. Bo oni w weekend zaspokoją całą swoją ciekawość Kazimierza i dzięki temu w tygodniu jest spokój. Mozna wstać we wtorek o wschodzie słońca i pustą ulicą iść na powoli zapełniający się targ. I nad Wisłą pusto, i wszędzie pusto. Do kolejnego weekendu...

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja przyjeżdzam właśnie dlatego,że nie ma kręgielni,dyskotek barów go-go;) i innych tego rodzaju rozrywek :)Za to jest spokój cisza i można znależć ukojenie duszy Smile)

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Konto usuniete
udzielający się dyskutant

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie napiszę, po co przyjeżdżam, bo i tak się zaraz dowiem, żem głupek i pieprzę bez sensu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe dobre podejscie Smile ja już się dowiedziałem jaki jestem więc mogę sobię pisać co chce Smile

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hipciu jak sobie chcesz...mnie tylko denerwują ludzie którzy przyjeżdżają do maleńkiego miasta i chcą tu wszystkiego.Tak dobrze to nie ma albo góry albo morze z piękną plażą... Cool albo piękny krajobraz ...
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo okropna komercja albo mili ciepli ludzie w połączeniu z cudownym smakiem powietrza...........

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem w końcu Ci Ciekawska na zadane pytanie bo jakoś czas mija, a nikt się nie kwapi - otóż ludzie przyjeżdżają odetchnąć atmosferą małego miasteczka, w którym czas jakby się zatrzymał, to taki rodzaj podroży wstecz, potrzebny każdemu normalnemu człowiekowi. To także miejsce dzięki któremu człowiek może się zatrzymać z codziennej gonitwy by poszukać w sobie, rzeczy zgubionych czy nieodkrytych. Cały problem polega na tym, że mieszkańcy muszą iść z duchem czasu i polepszać swoje bytowanie. Jest rzeczą wielkich umiejętności połączyć sprzeczne ze sobą interesy. Jak widać z działań w wolnym już kraju nikt z włodarzy nie rozumie sprzeczności ani nie ma pomysłu inteligentnego na ich rozwiązanie. To co widzimy to powolna macdonaldyzacja - najgorsze co stać się może. A Kazimierz nie jest niestety tylko własnością mieszkańców - to dobro ponad regionalne i ponadczasowe, dlatego powinno podlegać szczególnej ochronie. Trzeba się nauczyć od innych jak się dyskretnie załatwia sprawy postępu, nie niszcząc substancji, jak się o nią dba nie zezwalając na zniszczenie. Powiem tak - gdybym ja zarządzał Kazikiem nie było by ani hotelu Król Ka (jeśli by powstał to dyskretniejszy) nie byłoby domów krytych kolorową blachą, nie zbudowano by budynków rodem z Żyrardowa czy Skierniewic (nic tym miastom nie ujmując) obowiązywał by katalog materiałów budowlanych możliwych do stosowania w budownictwie, nie zezwolił bym na zagęszczenie zabudowy, plastikowy sajding na budynkach, kostkę bauma (jak w każdym miejscu w Europie) na walach i etc. Nie mówiąc o plastikowych oknach w zabytkowych budynkach. Każdy proces decyzyjny podlegał by konsultacji z fachowcami od urbanistyki i historii sztuki. Nie mówiąc o skandalu z hotelem Berensa na rynku. A pieniądze? One są, jakbym musiał bym znalazł, bez sprzedaży kamieniołomów (ale Wikarówkę bym sprzedał pod zaostrzonymi warunkami by miejsce te służyło kulturze), Reasumując - jeśli chodzi o przybywających stawiał bym na jakość, a nie ilość w sposób taki, by zawsze była pewna liczba przyjezdnych, przez okrągły rok. Przyjeżdżali by ludzie dotknąć minionego bez pretensji o brak kasyna, fitnesow, basenady, blazenady, i rozświetlonej promenady nad rzeką. Niestety wielu się wydaje, iż ludzie przyjeżdżają w pogoni za prostą rozrywką i wychodzą tym oczekiwaniom na przeciw, to tak jak z popularnymi mediami, które przekształciły się w szambo dla cymbałów, taka i przyszłość miasteczka się rysuje. A jestem głęboko przekonany - Kazimierz jest wyjątkowy i nie zasługuje jak i mieszkańcy na los centrum tandety internacjonalnej.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie się z Tobą zgadzam....tylko jeśli chodzi o pozwolenia budowlane i wszelkie obostrzenia z tym związane to domena pani/pana konserwatora wojewódzkiego i dziwwne jest to że niektórzy nie mogą zmienić cegły w murze inni zaś idą na całość i budują co IM się podoba.Sytuacja ta jest porównywalna z karaniem mandatami tubylców za byle przewinienie natomiast wypasiony samochód z rejestracją warszawską lub mazowiecką jest dla policji niewidzialny mimo że stoi na skrzyżowaniu.Ręce opadają i nie chce się już wałkować tego tematu, fakty mówią o czymś ...niestety ,ale mam nadzieję /o moja naiwności/ ,że przyjdą kiedyś normalne czasy Smile
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawska masz rację Smile jeśli chodzi o policję w Kazimierzu to zdaje się nie istnieć...

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kierowcy wypasionych samochodów też dostaja mandaty w Kazimierzu (chyba, że powiedzą, że tak naprawde są stąd - wtedy czasami się udaje)

a lotnisko juz jest (prywatne, naprzeciw wiatraka)
Un bien triste sort
|
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie jeżdżę wypasionym samochodem Smile a nigdy nie dostałem mandatu Smile

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz dlaczego Very Happy bo taką mam nadzieję przestrzegasz przepisy ,nieprawdaż Wink
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupełnie poważnie - jest duży problem z parkowaniem w Kazimierzu
i to nie dla turystów - bo w końcu jeśli przyjeżdżasz raz na jakiś czas, to możesz spokojnie zaparkować przed Kazimierzem

najbardziej uciążliwe jest to dla mieszkańców okolic, którzy do Kazimierza przyjeżdżają na zakupy - z drugiej strony kiedyś chodziło się 5 km na piechotę i też nie było problemu (tym bardziej, że w sklepach nic nie było)
Un bien triste sort
|
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Ankiety, sondy, opinie Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: