kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Atrakcje turystyczne w Kazimierzu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wąwozy w Kazimierzu i okolicach Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konto usuniete
super gaduła

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadku! Najnowsze badania wykazały że az 27 km wąwozów na 1km2.
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wstyd sie przyznac ale nie bylem w zadnym Sad na moje tysiace wizyt w Kazimierzu hehe obiecuje nadrobic Smile

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 11:22 pm    Temat postu: Wąwozy Odpowiedz z cytatem

Styku nie uwierzę w to. Przecież od sportu wolisz spacery Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok wiec sprostuje Smile bylem widzialem ale nie w sensie ze to bylem celem mojego spaceru Smile ot tak przy okazji Smile

Powrót do góry
Konto usuniete
super gaduła

PostWysłany: Sob Paź 18, 2008 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje Styku, ze nadrobisz zaleglosci przy najbliższej wizycie...
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Paź 18, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Di.Obiecuje ze nadrobie moze nawet z aparatem Smile takze cos tam dorzuce do dzialu foto mialem byc w Kazimierzu w ten tydzien ale sa male problemy wiec mam nadzieje na nastepny Smile pozdr

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga techniczna- w większości wąwozów jest ciemno, przynajmniej latem, gdy są liście na drzewach, więc może teraz już nie.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje przyjalem Smile

Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 12:23 am    Temat postu: Re: Wąwozy w Kazimierzu i okolicach Odpowiedz z cytatem

jgxp napisał:

Próbowałem też przejść do Norowego Dołu od strony ulicy Puławskiej, ale droga tam jest straszna, zarośnięta, wąska, pełno pokrzyw i zrezygnowałem... Ale wiem, że do Norowego można dojść jakoś od ulicy Góry, widziałem mapkę na portalu, ale nie wiele mi mówi. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak z ulicy Góry przejść do Norowego? Tam jest jakaś tablica, znak wskazujący wejście ? Bo wracając przez Góry od Korzeniowego jakoś nie widziałem żadnego znaku...

Wąwóz rzeczywiście zdziaczał w ciągu ostatnich 10 lat i co by nie powiedzieć, stał się bardziej NOROWY. Zawsze tworzył wrażenie niesamowito - ponuro - przygnębiające, teraz tym bardziej.
Przeszedłem w połowie września cały - pierwszy raz po 10 latach.
Ślady po nieopatrznej budowie drogi zmiecionej burzą w początkach lat '80-tych zacierają się coraz bardziej. Tam, gdzie je widać, stały się uciążliwym, podmytym przez wodę gruzowiskiem - pomnikiem ludzkiej głupoty.
Na ruderalnej glebie - swym zwyczajem - dużo pokrzyw. Nie jest ich tyle, by nie przejść, o ile ma się dlugie spodnie. Wąwóz bardziej dostępny jest późną jesienią i wiosną - nim ruszy wegetacja. Szlak się wyraźnie zaciera i jeśli nie nastąpi ludzka interwencja, wąwóz zostanie zapomniany. A wraz z nim sprawy, które zapomniane być nie powinny.

Wejście od Gór jest "tajemne". Naprzeciw krzyża i ławeczki pod nim jest ni to droga, ni to ścieżka prowadząca z początku lekko tylko w dół, w stronę drzew.
Ot, taki zarośnięty, zachwaszczony niby zarys drogi prowadzący pozornie do nikąd - między krzaki. Iść nią śmiało, nie rozglądać się, a po 60 metrach wejdzie się do wąwozu. Wyraźnych znaków nie ma.

jgxp napisał:

Jest jeszcze jakiś Cholajowy Dół przy Kwaskowej Górze, ale tam jeszcze nie byłem, ktoś tam był ? Wąwóz warty uwagi ?

vel. Chałajowy Dół. Uważam za jeden z ładniejszych. Nie jest oznakowany, w zasadzie nie ma w nim drogi - prócz pewnego znikomego zarysu czegoś, co może kiedyś drogą gruntową było, lub być miało.
Dnem wąwozu wiedzie wąska ścieżka, która w końcowej jego części urywa się całkiem. Dnem wąwozu w bardziej mokrej porze ciurka struga wodna.
Wąwóz jest głęboki, licznie rozgałęziony i dziki. Ściany ma ostre, lecz nie pionowe, porośnięte rozłożystymi, choć niezbyt gęstymi drzewami. Wąwozem nie prowadzi żaden szlak, więc jest relatywnie mało śmieci.
Wejście nieoznakowane. Wąwóz niezalecany dla pań w butach wizytowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ała- jesteś niezastąpiony. Ja jeszcze coś dodam od siebie. W Chałajowym byliśmy w ubiegłym roku. Prawie przypadkiem. Na początku drogi kilka osób grało w siatkówkę. Potem gąszcz się zagęszczał, zarośla były powyżej pasa. Nie było widac celu drogi. Ściany wysokie, strome i zarośnięte. W pewnym momjęcie uznaliśmy, że za daleko zaszliśmy. Wracać się nie chciało, więc postanowiliśmy jakoś wyjść na górę. Zaczęliśmy wdrapywać się po ścianie w górę, trzymając się korzeni, gałęzi. Nagle pies imieniem Nika odpadł od ściany z powodu stromości i zatrzymał się dopiero na końcu smyczy. Jakoś dodrapaliśmy się na górę, wyszliśmy na tyłach jakiegoś gospodarstwa agroturystycznego. Wyszedłszy na pole zobaczylim w dali wieżę przekaźnikową na Górach i kierowawszy się jej widokiem wrócilim do Kazimierza.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjścia z Chałajowego mają pewien sens;) Na końcach dwóch z odchodzących w bok wąwozów, leżą gospodarstwa. Czasem ludzie schodzą więc wąwozem w dół. Co więcej - ściażka w wąwozie wydaje się być od czasu do czasu oczyszczana. Widziałem liczne młode gałęzie - ścięte od nasady i ułożone w pionowe wiązki.
Droga, ale czysto gruntowa, niegdyś być musiała - w pewnym miejscu widać charakterystyczne "podcięcie" wschodniej ściany wąwozu w kształt litery L.

A co do siatkówki na boisku - siatka leży:]
W ogóle fajne boisko:D Praktycznie nie da się wykopnąć z niego piłki tak, żeby uciekłaWink
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek ktoś wcześniej napisal ze 27 km / 1 km2

Powrót do góry
Konto usuniete
baron dyskusji

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 12:52 pm    Temat postu: Re: Wąwozy w Kazimierzu i okolicach Odpowiedz z cytatem

ała napisał:
jgxp napisał:

Próbowałem też przejść do Norowego Dołu od strony ulicy Puławskiej, ale droga tam jest straszna, zarośnięta, wąska, pełno pokrzyw i zrezygnowałem... Ale wiem, że do Norowego można dojść jakoś od ulicy Góry, widziałem mapkę na portalu, ale nie wiele mi mówi. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak z ulicy Góry przejść do Norowego? Tam jest jakaś tablica, znak wskazujący wejście ? Bo wracając przez Góry od Korzeniowego jakoś nie widziałem żadnego znaku...

Wąwóz rzeczywiście zdziaczał w ciągu ostatnich 10 lat i co by nie powiedzieć, stał się bardziej NOROWY. Zawsze tworzył wrażenie niesamowito - ponuro - przygnębiające, teraz tym bardziej.
Przeszedłem w połowie września cały - pierwszy raz po 10 latach.
Ślady po nieopatrznej budowie drogi zmiecionej burzą w początkach lat '80-tych zacierają się coraz bardziej. Tam, gdzie je widać, stały się uciążliwym, podmytym przez wodę gruzowiskiem - pomnikiem ludzkiej głupoty.
Na ruderalnej glebie - swym zwyczajem - dużo pokrzyw. Nie jest ich tyle, by nie przejść, o ile ma się dlugie spodnie. Wąwóz bardziej dostępny jest późną jesienią i wiosną - nim ruszy wegetacja. Szlak się wyraźnie zaciera i jeśli nie nastąpi ludzka interwencja, wąwóz zostanie zapomniany. A wraz z nim sprawy, które zapomniane być nie powinny.

Wejście od Gór jest "tajemne". Naprzeciw krzyża i ławeczki pod nim jest ni to droga, ni to ścieżka prowadząca z początku lekko tylko w dół, w stronę drzew.
Ot, taki zarośnięty, zachwaszczony niby zarys drogi prowadzący pozornie do nikąd - między krzaki. Iść nią śmiało, nie rozglądać się, a po 60 metrach wejdzie się do wąwozu. Wyraźnych znaków nie ma.

jgxp napisał:

Jest jeszcze jakiś Cholajowy Dół przy Kwaskowej Górze, ale tam jeszcze nie byłem, ktoś tam był ? Wąwóz warty uwagi ?

vel. Chałajowy Dół. Uważam za jeden z ładniejszych. Nie jest oznakowany, w zasadzie nie ma w nim drogi - prócz pewnego znikomego zarysu czegoś, co może kiedyś drogą gruntową było, lub być miało.
Dnem wąwozu wiedzie wąska ścieżka, która w końcowej jego części urywa się całkiem. Dnem wąwozu w bardziej mokrej porze ciurka struga wodna.
Wąwóz jest głęboki, licznie rozgałęziony i dziki. Ściany ma ostre, lecz nie pionowe, porośnięte rozłożystymi, choć niezbyt gęstymi drzewami. Wąwozem nie prowadzi żaden szlak, więc jest relatywnie mało śmieci.
Wejście nieoznakowane. Wąwóz niezalecany dla pań w butach wizytowych.

Oj przesadzacie Very Happy Rok temu na rowerach tamtędy zjechaliśmy Very Happy Fakt że górskich i z amortyzacja, ale gdzie rower przejedzie tam człowiek przejdzie tym bardziej Smile A norowy niech pozostanie taki jaki jest...To najpiękniejszy wąwóz Kazimierza!!
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że się zjedzie - zjechać łatwiej nawet;) Ale to zasadniczo mówisz o dniu, w którym jest sucho. W dniu mokrym miałem niejaki problem z wyjściem z wąwozu - z racji ślizgających się liści i lessu.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze tez mnie tam jeszcze nie bylo Wink

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Atrakcje turystyczne w Kazimierzu Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: