kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Atrakcje turystyczne w Kazimierzu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Wąwozy w Kazimierzu i okolicach Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jgxp
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 11:29 am    Temat postu: Wąwozy w Kazimierzu i okolicach Odpowiedz z cytatem

Jakie wąwozy oprócz tych najbardziej znanych warto zobaczyć w Kazimierzu i okolicach? Korzeniowy Dół, Małachowskiego, Plebanka...

Próbowałem też przejść do Norowego Dołu od strony ulicy Puławskiej, ale droga tam jest straszna, zarośnięta, wąska, pełno pokrzyw i zrezygnowałem... Ale wiem, że do Norowego można dojść jakoś od ulicy Góry, widziałem mapkę na portalu, ale nie wiele mi mówi. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak z ulicy Góry przejść do Norowego? Tam jest jakaś tablica, znak wskazujący wejście ? Bo wracając przez Góry od Korzeniowego jakoś nie widziałem żadnego znaku...

Jest jeszcze jakiś Cholajowy Dół przy Kwaskowej Górze, ale tam jeszcze nie byłem, ktoś tam był ? Wąwóz warty uwagi ? Jakie są jeszcze inne mniej znane wąwozy w Kazimierzu i najbliższych okolicach (aby można było przejść pieszo od Kazimierza), które warto zobaczyć? Jeśli znacie, napiszcie i podajcie jak do nich dojść Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tadek
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc tak: specjalistką z dziada pradziada i babki prababki od wąwozów jest miejscowa nasza ulubiona Marzenka. Gdyby się odezwała, to prawdopodobnie dowiesz się więcej. Wąwozów jest mnóstwo całe, byłem w wielu, nazw niektórych nawet nie znam, więc nie wiem, gdzie byłem. Norowy Dół zwiedzałem z obu stron- i od góry, i od dołu. Na dole jest tablica przy nieczynnym spichlerzu, na Górach- chyba też, ale głowy nie dam. Jest jeszcze wąwóz między cmentarzami, wspomniany przez Ciebie Chałajowy Dół, Na Piądłowskiego i naprawdę wiele innych, bycmoże bezimiennych. Postaram się niedługo o jakieś konkrety, jeśli czasu mi starczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jgxp
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 12:35 pm    Temat postu: wąwozy Odpowiedz z cytatem

Dzięki, czekam na konkrety. Te główne wąwozy jeszcze jakoś są oznaczone, ale te mniej znane już nie. Trudno do nich trafić, turysta często nawet nie wie, że istnieją. Miasto powinno nie tylko skupić się na promocji zabytków, ale również przyrody i wąwozów. Może dobrym pomysłem byłoby stworzenie takiej szczegółowej mapki z zaznaczonymi wszystkimi wąwozami (nie tylko tymi głównymi, najbardziej znanymi, ale również z tymi mniej znanymi i rzadko odwiedzanymi... Po zobaczeniu Korzeniowego Dołu, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie, chciałbym zobaczyć też inne Smile Może z Waszą pomocą mi się uda Smile
Powrót do góry
Tadek
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odkrywając Kazimierskie wąwozy korzystałem z mapek i opisów na stronie oraz z mapy Kazimierza i okolic w przewodniku, którego nazwy niestety nie pamiętam. Po krótkich perturbacjach udało się odnaleźć prawie wszystko, czego szukaliśmy, czasem może się przydać kompas i na pewno normalna, papierowa mapa, ale wieża przekaźnikowa na Górach doskonale pełni funkcję punktu orientacyjnego. Mój kłopot polega na tym, że nie znam wszystkich nazw ulic itp. Po prostu- na miejscu umiałbym zaprowadzić, pokazać palcem, ale opisać- nie bardzo. Ale jestem przekonany, że powolutku trafisz wszędzie.
Powrót do góry
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak macie jakies foto to wrzuccie do dzialu chetnie popatrze Smile

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Di
super gaduła

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje coś takiego jak Przewodnik po ścieżkach dydaktycznych KPK Andrzeja Pawłowskiego- dostępne to kiedyś było w pttk. Bardzo przyjemne wydawnictwo.
Wąwozami można przejść spod Puław do Kazimierza.
Pozdrawiam, życzę udanych wędrówek
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe bede przez weekend w Kazimierzu to sprawdze Smile zainteresowaliscie mnie tymi wawozami

Powrót do góry
jgxp
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 11:14 am    Temat postu: gdzie kupić? Odpowiedz z cytatem

Di napisał:
Istnieje coś takiego jak Przewodnik po ścieżkach dydaktycznych KPK Andrzeja Pawłowskiego- dostępne to kiedyś było w pttk. Bardzo przyjemne wydawnictwo.
Wąwozami można przejść spod Puław do Kazimierza.
Pozdrawiam, życzę udanych wędrówek

A gdzie można kupić ten przewodnik ? W necie nie ma, na allegro też ...
Powrót do góry
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj jeszcze raz Smile PTTK

Powrót do góry
Di
super gaduła

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety, przewodniki Andrzeja Pawłowskiego są słabo dostępne poza Kazimierzem, a to najlepsze przewodniki po Kazimerzu.
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj wydawnictwa pttk w sieci

Powrót do góry
Di
super gaduła

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to nie jest wydawnictwo PTTK, jest dostępne w BORT PTTK w Rynku Kazimierskim i tyle z PTTK ma wspólnego.
BeataKatowice
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 12:26 pm    Temat postu: wąwozy Odpowiedz z cytatem

U góry przy wejściu do Norowego wąwozu jest tablica.
Jak pójdziesz od góry to obserwuj po prawej stronie budkę telefoniczna - obok niej jest wejście do Norowego.
Mnie najbardziej podoba się wąwóz Czerniawy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jgxp
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 12:30 pm    Temat postu: Re: wąwozy Odpowiedz z cytatem

BeataKatowice napisał:
U góry przy wejściu do Norowego wąwozu jest tablica.
Jak pójdziesz od góry to obserwuj po prawej stronie budkę telefoniczna - obok niej jest wejście do Norowego.
Mnie najbardziej podoba się wąwóz Czerniawy Very Happy

Dzieki za info Smile
Jak znasz jeszcze jakieś inne fajne wąwozy oprócz tych głównych to napisz jak do nich dojść . pozdrawiam
Powrót do góry
Tadek
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem gdzieś, że okolice Kazimierza sa najbardziej zawąwozionymi okolicami Europy- na jeden kilometr kwadratowy przypada 11 kilometrów wąwozów!, więc średnio gdzie się nie obrócisz, to za 100m bedzie wąwóz. Nie trzeba ich zatem specjalnie długo szukać! Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Atrakcje turystyczne w Kazimierzu Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: