kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Loża Szyderców - Całkowicie Nieobiektywny Przegląd Prasy i Rzeczywistości

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Omalutkich flaszeczkach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

czy cieszylbys sie z otrzymania w prezencie od oficjalnej instytucji buteleczki o zawartosci 0,05l czystej wodeczki?
tak, bezwzglednie
33%
 33%  [ 2 ]
tak, na kacu
16%
 16%  [ 1 ]
mialbym uczucia mieszane (szukalbym soczku)
50%
 50%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor Wiadomość
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 12:07 am    Temat postu: Omalutkich flaszeczkach Odpowiedz z cytatem

Jak donosi prasa - kancelaria wielce szanownego Prezydenta RP nabywa w wielkich ilościach malutkie flaszeczki alkoholu tzw warcabniki - pięćdziesiątki (a nie małpki - dziennikarze się znają - małpka to była taka buteleczka 0,375l bodajże dla odróżnienia od ćwiarteczki, a nazwa stad, iż ta ilość spożyta z gwinta robiła już małpi rozum konsumenta). Otóż ktoś z kancelistów już się wychyli z wytłumaczeniem, ze to na prezenty okazjonalne - toż pęc można ze śmiechu, dla wielu rodaków taka 50 osobno pakowana to bardziej kara a dla cudzoziemców co najmniej zdumienia. I jakże to tak, takie duże państwo z tradycjami nie wylewania za kołnierz a tu porcja dla krasnoluda w dodatku jakiej whisky, lub koniaku, z produkcji których trunkowa nie słyniemy jak dotąd. Taka buteleczka czystej to rzecz zrozumiała, wręczy się z goździkiem jakiemu VIP-owi a on bez kłopotu zatarga to do domu i z rodzinką uczci wydarzenie. Oj będzie bal. Proszę absolutnie nie traktować tematu jako sprawy politycznej, jest ona bardzo zajmująca dla obserwatora obyczajów i ciekawych życia wyższych sfer. Zastanawiające czy przy wyjściu trzeba podpisać pokwitowanie otrzymanie czy "wuzetke" by się w magazynku zgadzało... A co o tym sadza inni,czekam na skojarzenia, wszak to loża szyderców a rzecz jest rozwojowa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konto usuniete
udzielający się dyskutant

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to część szerszego i bardzo chytrego planu. Jeśli, dajmy na to, taki Premier po owocnej wizycie roboczej u Pana Prezydenta dostanie na pożegnanie gustowny prezencik i natychmiast nie wpisze go do rejestru korzyści majątkowych, to się mu przy najbliższych wyborach ten fakt na światło dzienne wyciągnie i uderzy buteleczką, że ho ho !
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby to chociaż jakaś gdańska Goldwasser lub półtorak. Ciśnie się komentarz- jaka głowa państwa, takie buteleczki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś w dawnych czasach (nie pamiętam z okazji jakiego święta), w zakładach pracy dawano każdemu pracownikowi butelkę czystej wódki i kilogram kiełbasy. Jak dobrze, że byłam wtedy dzieckiem i nie zostałam narażona na podobny prezent. Dostanie takiego upominku uważam za wyjątkowy nietakt. Pomijając już to, iż spożycie tego w takim zestawie było wyjątkowo niezdrowe. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Konto usuniete
super gaduła

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z okazji jakiego święta? Beato z Katowic, toż to było "górnicze prawo barbórkowe" Wink
A co do zdrowia? Ja mam niezłe, bo nawet kartkowe papierosy zamieniałam na słodycze. Pozdrawiam zza Brynicy. Smile
(a małe flaszeczki są niezdrowe, bo dzieci lubią małe rzeczy, znam przypadek próbowania przez malucha takich reklamówek, które kiedyś w samolotach dawali...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszłusznie melduję że zagłosowałem ale nie powiem jak Razz co do rozdawania to u mnie w mieście w paczkach świątecznych dla pracowników jest butelka wódki Smile

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt to była Barbórka !

P_A - pozdrawiam zza Przemszy Laughing
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim powiem, o co mi chodzi, czuję się zobowiązany do pozdrowienia Was zza Odry. Very Happy
Gdy u mnie nastał nowy, zagraniczny pracodawca, wprowadził zwyczaj, że raz w roku, przed Bozym Narodzeniem będą paczki żywnościowe. Wcześniej dostawaliśmy tylko talony do hipermarketów i jedynie dzieki tym talonom wiem, jak wygląda taki hipermarket od środka. Wracając do paczek- z nieświadomości zapewne w pierwszej paczce poza innymi wiktuałami była też ćwiartka żubrówki. Druga zmiana otrzymała paczki o godzinie 14:00 (czyli przed pracą) wraz z życzeniami od dyrektora. W czasie lunchu o 17:30 kilkadziesiąt osób pędziło do pobliskiego sklepu uzupełnić zapasy, gdyż po rzeczonej ćwiartce pozostały tylko opakowania. I tak to jak szybko dyrekcja wprowadziła ten zwyczaj, tak jeszcze szybciej się go wyzbyła. Teraz jedynym płynem w paczce jest butelka oliwy.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wynika z przecieków z wnikliwego dochodzenia owe pięćdziesiątki czyli warcabianki (- kto wie jak się gra w warcaby takimi?) służyły następującym celom: 1.były rozdawane jako gadgety w samolotach przy oficjalnych ekskursjach 2. służyły jako prezenty dla oficjalnych gości Pałacu, (już sobie wyobrażam ten zestawik długopis z grawerka podpisu 1 damy i taka buteleczka na pamiątkę wręczenia Orderu Orla Białego) 3. były serwowane przez kelnerów uczestnikom ważnych spotkań. 4. służyły jako zaplecze medyczne przy niskim ciśnieniu. Im więcej wersji tym sprawa poważniejsza, oczywiście. Czekamy dalej na wyjaśniające strumyczki informacji; sklepowa z osiedla mówi, że takie maluchy kupują urzędniki na kaca, bo zawstydzone są, ale co tam prosta kobiecina może wiedzieć.
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja chyba nigdy urzędnikiem nie zostanę, gdyż nigdy nic, poza piwem mi na kaca nie pomogło...
Powrót do góry
Konto usuniete
nadprzeciętnie gadatliwy

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kaca najlepsza jest praca Very Happy
Powrót do góry
Konto usuniete
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i sprawa małych flaszeczek rozeszła się po kościach, a mnie dręczy pytanie zasadnicze, czy naprawdę te małe flaszeczki wynikają z faktu nie podwyższenia budżetu Kancelarii i dlatego nie pojawiła się odpowiednia ilość półlitrówek czystej i 0,7 koniaczków i whiskaczy? Jakby nie patrzeć czy to suma większa czy mniejsza leczenie kaca - bo w opowieści o prezentach dla gości Pałacu jakoś nie można uwierzyć - z pieniędzy podatników jest delikatnie mówiąc niemoralna - można oczywiście przeliczyć, iż to tylko 2 lata obiadów dla niedożywionego dziecka np. z okolic Kazika (bo takie dzieci są) czy na inne niezałatwiane bolączki społeczne. Władza u nas ma pociąg do bizantyjskich zachowań, widać co prawda też i skromność w owych dążeniach (w końcu to 0,05 litrówki) co optymizmem mogłoby napawać, gdyby nie jedno - takich skromniutkich nadużyć jest wszędzie pełno, a to powoduje niesmak co najmniej. Powiem od siebie - będąc onegdaj szefem małej jednostki kulturalnej urządzało się rożne okolicznościowe party, z drobna różnicą - mimo państwowej firmy - zawsze za swoje, dlatego spokojnie mam prawo nadużywającym społecznego zaufania paluszek w oko przystawić. A kysz malutcy, do łopaty...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Loża Szyderców - Całkowicie Nieobiektywny Przegląd Prasy i Rzeczywistości Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: