kazimierz dolny forum dyskusyjneForum kazimierskie forum turystyczneForum turystyczne Czat kazimierz dolny, fotografieFoto Kamery Anonse Rozkłady

ZalogujUżytkownikHasło
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Utylizacja starych lekarstw
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pancerny_Oddech
obserwator

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 1:54 pm    Temat postu: Utylizacja starych lekarstw Odpowiedz z cytatem

Otóż przy okazji domowych porządków wyselekcjonowaliśmy torebkę przeterminowanych leków, z którymi coś trzeba było zrobić (czyt.: wyrzucić). W moich stronach przeterminowanych lekarstw się nie wyrzuca tylko zanosi do apteki do utylizacji.

Ku memu zaskoczeniu żadna, podkreślam, żadna z aptek w Kazimierzu nie była łaskawa zaakceptować torebki z przeterminowanymi medykamentami. Z Rynku odesłano mnie do... Puław (!), natomiast w ośrodku zdrowia dowiedziałem się, że oni swoje odpady medyczne przekazują do utylizacji, a ja moje też mogę sobie gdzieś zanieść - to ich to nie interesuje, co z odpadami zrobię.

Jestem potężnie zaskoczony i zmieszany, przecież gmina ma obowiązek wyznaczyć miejsca, w których obywatele mogą przekazywać przeterminowane leki do utylizacji. Z kolei jeśli aptekarz nie para się takim rzemiosłem, to powinien przynajmniej wiedzieć kto przyjmuje te odpady. A może wymagam zbyt wiele?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u mnie sa 3 apteki i w kazdej sa pojemniki Smile

Bo w nich jest każdego z nas

cząsteczka...................... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sąsiad
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie to nie dziwi Crying or Very sad chcesz aby leki w aptekach były zbierane i utylizowane, każdy by chciał ale nikt nie robi nic niestety. Kazimierz i oklice zarasta syfem i śmieciami i każdy ma to w nosie a w szczególności gmina i burmistrz który pamiętam jakie bajki opowiadał jak zostal burmistrzem na spotkaniach na okolicznych wsiach jak wchodzily kosze na śmieci jak to gmina będzie karać śmieciarzy:cry: Nie będę mowił o oddalonych wąwozach bo te które są w samym miasteczku są już zaśmiecone. Wystrczy pojechać na Albrechtowkę zgroza, dosłownie wychodek a nie punkt widokowy, dziwię się że ludzie po przejściu przez śmierdzący zagajnik nie boją się położyć na skarpie i wśrod zapachu uryny podziwiać widoki Shocked Jest niby sprzątanie świata tylko którego?????? i gdzie bo napewno nie w lubelskim. Smutne bo naprawdę ze wszystkim jesteśmy z tylu, aż serce ściska jak się pojedzie w inne części Polski i tam jest czysto nie tyko przy głownej drodze, potrafili sobie poradzić z tym problemem a my nie Embarassed wstyd mi także ale boję się zglosić do gminy dzikie wysypiska jakie powstają koło mnie w wąwozach i czekam na moment kiedy gmina sama upomni się o porządek u niektórych mieszkańców.............. w końcu jesteśmy parkiem krajobrazowym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sąsiad
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech ktoś mi podpowie komu mam zgłosić zaśmiecanie terenów. Wychodzi na to że taką sprawę trzeba zgłosić policji jako popełnienie przestępstwa ale tylko gdy ktoś śmieci wyrzuci na moją działkę, bo komu jeszcze?- sołtysowi jako przedstawicielowi gminy???(cała wieś zaraz będzie wiedziała) a ja nie chcę mieć potrutych psów albo coś gorszego.......i sprawa gdzieś utknie:( Leśnikowi, poprzednio jak pytałem poprzedniego, bo podobno się zmienił, to oni są od lasów państwowych a nie prywatnych i nie jest w ich mocy: brak własnego transportu, później że mała szkodliwość społeczna itp itd.
W innych częściach Polski za palenie śmieci(nie liści, czy gałęzi) jest mandat, nie mówiąc o zaśmiecaniu, straż miejska jest momentalnie a u nas kto ma egzekwować? Policja - oni nie nadążają papierkami ze swoimi sprawami kryminalnymi, a co z drobnymi wykroczeniami?
Powrót do góry
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja proponuje naglosnic sprawe nawet anonimowo i juz pojdzie z gorki;)

Powrót do góry
sąsiad
nieśmiały dyskutant

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz ta okolica ma magiczne właściwości, sprawy tego typu gdzieś przepadają, śmiedzą więc lepiej ich nie ruszać. Poza tym kosztują kupę kasy. Tematy jak bumerangi powrócą przed wyborami, tylko niech taki "urzędnik" lepiej nie przyjeżdza do nas agitować i wciskać kit jak to on porządki porobi. Gmina na kilometr cuchnie nieporadnością i niezaradnością. Ciekawi mnie ile kasy jest przekazywane na pomoc społeczną. Inne gminy wzięły się za to i nie za darmo już rozdają kasę. Jest zasada: chcesz zapomogę - masz odrobić 10 godz. społecznie. Przeważnie sprzątanie. Po drugie czy ktoś takiemu gospodarzowi wytłumaczył dlaczego ma nie wyrzucać śmieci, nie pompować szamba, nie pryskać na zabój tych sadów przecież ojciec tak robił. Potem wszyscy zdziwieni że u nas owady jakieś takie bardziej jadowite, że co druga osoba po ukąszeniu zostaje uczulona. Nie ma na wsiach żadnej edukacji, nawet jak tą ziemię uprawiać. Jesteśmy okolicą typowo rolniczą(bo do turystyki to nam jeszcze daleko) ale prawdziwych rolników którzy mają pojęcie co robią znam 3, może 4.
Powrót do góry
Pancerny_Oddech
obserwator

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że kwestia przeterminowanych lekarstw zwiędła przy problemie ogólnego syfu, zarówno produkowanego przez Lokalsów, jak i przez Stonkę :( Żal - bo moim zdaniem oba tematy są ważne. Wydawałoby się, że przeterminowane medykamenty to duperel, podczas gdy niemal każdy z nas ma je w domu, osoby starsze - z całą pewnością.

Problem nie jest rozwiązany. Wydaje się być dla władz lokalnych duperelem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ
styku
Kanclerz Koronny

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nadal proponuje uzycie mediow jako 4 wladzy Wink

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kazimierz Dolny - forum dyskusyjne Strona Główna » Gorące tematy Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny
Strona 1 z 1

Skocz do: